Malatyalılar Bir Araya Geldi

İzmir’deki Malatyalılar yemekte bir araya geldi.

Malatyalılar Bir Araya Geldi Bölge

 İzmir 83’ncü Enternasyonal Fuarı nedeniyle İzmir’de bulunan protokol üyeleri ve Malatyalılara, İzmir Malatyalılar Derneği tarafından Seyir Tepesi Tesislerinde akşam yemeği verildi.

Yemekte konuşan İzmir Valisi Mustafa Toprak, iller arasında köprü ve iletişim kurmanın önemine temas ederek, “Malatya’mızın kadim değerini temsil eden, il’in kültür ve medeniyetini İzmir 83’ncü Enternasyonal Fuarı’nda gösteriyorsunuz. Ayrıca İzmir’in değerlerine değer katan Malatyalılar ve gönül birlikteliğini kuran Malatyalılar teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Malatya Valisi Vasip Şahin ise, Malatyalılar ve İzmirlilerle birlikte olmanın önemini anlatıp, İzmir 83’ncü Enternasyonal Fuarı nedeniyle protokol üyeleri ile Malatyalıların buluşmasına sağlayan İzmir Malatyalılar Derneği yöneticilerine teşekkür etti. İzmir 83’ncü Enternasyonal Fuarı ile il’in tanıtımının yapıldığını söyleyen vali Şahin, “İzmir 83’ncü Enternasyonal Fuarı’nda kayısının yanı sıra Malatya’nın diğer değerlerini, sosyal ve kültürel ve tarihi yerlerini de tanıtma imkanı bulduk” şeklinde konuştu.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya’nın güzelliklerini İzmir 83’ncü Enternasyonal Fuarı’nda gösterdiklerini belirterek, “Dışarıda yaşayan çok değerli hemşerilerimiz var. Bu tanıtım günleri ile hemşerilik bağları güçleniyor” dedi.

İzmir Malatyalılar Derneği Başkanı Mustafa Tektaş ise, İzmir’de 30 bin civarında Malatyalı bulunduğunu ifade ederek, zaman zaman bir araya geldiklerini bildirdi. 7 Eylül’de sona erecek olan İzmir 83’ncü Enternasyonal Fuarı Malatya ve Diyarbakır’ın onur konuğu olduğunu hatırlatan Mustafa Tektaş , “Bizleri burada ağırlayan bu işletmenin ev sahibi Malatyalı hemşerimize de teşekkür ediyoruz” dedi.

İzmir’de Malatya’lılar olarak en fazla yatırımı olan Kavuklar adına ise Yeşilyurt eski Belediye Başkanı Mehmet Kavuk bir konuşma yaparak, birlik ve beraberliğin önemini dile getirdi.

Konuşmalardan sonra, İzmir Malatyalılar Derneği tarafından protokol üyelerine, Malatya’nın tanıtımına katkıda bulundukları için plaket verildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom