Kiraz, Dünya Barış Günü'nü Kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, 1 Eylül Dünya Barış Günü'nü acı ve endişe içerisinde kutladıklarını söyledi.

Kiraz, Dünya Barış Günü'nü Kutladı Malatya Siyaset

 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yapan Kiraz, "Bugün 1 Eylül Dünya Barış günü. Coşkuyla kutlanması gereken bugünü yine acı ve endişe içerisinde kutluyoruz. Barış özleminin sürekli tekrarlandığı 2014 1 Eylülünde, ülkemizde başta gezi eylemleri olmak üzere demokratik talepleri gazla, copla, panzerle karşılayan, antidemokratik uygulamaların merkezinde bulunan AK Parti Hükümeti'nin uygulamalarını üzüntüyle izliyoruz.

ürkiye’nin de içinde bulunduğu coğrafyada ise bütün komşularımızın bir iç savaş ortamında adeta kan gölüne döndüğü, masum insanların canlarıyla bedeller ödediği bir dönemden geçiyoruz. Dünya kaynaklarının sömürülmesini amaçlayan politikalar, demokrasi ve insan hakları söylemine dayanılarak uygulamaya konuluyor. Uyuşmazlıklara adaletli ve barışçıl çözümler aramak yerine baskı, şiddet ve yok etmekte ısrar ediliyor. Tüm dünyaya silahlı güce ve sömürüye dayalı bir sistem dayatılıyor.

Bu çerçevede; 1 Eylül Dünya Barış Gününde, günümüzde yaşanan ve geçmişte tüm insanlığın yaşamış olduğu büyük acı ve kayıpları unutmamak, hatırlamak, hatırlatmak ve gelecekte böylesi yıkımların yaşanmaması için, inadına barış için, mücadele çağrısında bulunmak bir insanlık görevi olarak görülmelidir. Savaş tehditlerine karşı durmak, temel insan haklarının korunması için çaba harcamak, barış içinde adil ve özgür bir dünya yaratmanın temel gerekliliğidir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak; Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Yurtta Barış Dünya'da Barış' söylemi doğrultusunda, 1 Eylül’ün, barış dolu bir Dünya mücadelesine, emperyalizme karşı dur diyerek dünya barışına, kardeşliğine ve özgürlüğüne hizmet etmesi gerektiğine inanıyor, 1 Eylül Dünya Barış Günü'nü kutluyoruz" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 635
Bu Ay : 4079
Toplam : 4079

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom