Malatya İzmir'de

Malatya ve Diyarbakır’ın onur konuğu olduğu 83. İzmir Enternasyonal Fuarı açıldı.

Malatya İzmir'de Türkiye-Dünya

İZMİR’DE MALATYA RÜZGARI

Malatya ve Diyarbakır’ın onur konuğu olduğu 83. İzmir Enternasyonal Fuarı açıldı. Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin işbirliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.’nin organizesi ile açılan stant, Malatya’nın en büyük tarihi değerlerinden birisi olan Silahtar Mustafa Paşa Krevansaray’ının görünümü ile düzenlendi.  

Malatya Belediyesi Kültür A.Ş Genel Müdürü Sabri Akın, 870 metrekare olan Malatya Standı’nda, ilçeler ile kurum ve kuruluşların yer aldığını belirterek, 7 Eylül’e kadar ilin kayısısından cevizine, üzümünden diğer ürünlerine, turizminden tarih ve kültürü ile yöresel yemeklerine kadar tanıtım yapılacağını söyledi. Akın, “83. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda yaklaşık olarak bize ayrılan 870 metrekarelik yerde, Malatya’mızın değerlerini en iyi şekilde tanıtmaya çalışıyoruz. İlimizin yöresel yemeklerinden tutunda tarihi ve turistik değerlerini katolog, broşür, CD gibi tanıtıcı materyaller ile tanıtıyoruz. Malatya standına çok yoğun ilgi var. İzmir’deki Malatyalı hemşehrilerimiz bizleri yalnız bırakmadılar. Ben emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

 

KAYISI İKRAMI

Malatya standını ziyaret eden, İzmir Valisi Mustafa Toprak, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Turan ve Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü Sabri Akın, kayısı hediye etti. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 462
Bu Ay : 4260
Toplam : 4260

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom