Yollar Güvenli Hale Getiriliyor

Büyükşehir statüsü kazandıktan sonra görev ve hizmet alanı genişleyen Malatya Büyükşehir Belediyesi, mahallelere dönüşen köy yollarında yol açma, genişletme ve asfalt çalışmaları yapıyor.

Yollar Güvenli Hale Getiriliyor Malatya Haber

7 kilometrelik yolda 2 kat sathi asfalt kaplaması yapıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığınca planlanan çalışmalar kapsamında; Hisartepe Mahallesi ile Bulutlu Mahallesi arasındaki 7 kilometrelik yolda 2 kat sathi kaplama asfalt çalışması yapıldı.

Beydağı yamaçlarında bulunan Hisartepe ve Bulutlu Mahallelerinin en önemli ulaşım aksı olan 7 kilometrelik yol güzergahında; ilk olarak dolgu, yama ve silindir ile mıcır sıkıştırma işlemlerini tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, daha sonra 2 kat sathi kaplama asfalt çalışması yaparak, daha güvenli bir hale gelen yolu vatandaşların hizmetine açtı.

5 metrelik yol genişliği 10 metreye çıkarıldı

Büyükşehir Belediyesi ayrıca, 5 kilometre uzunluğundaki Hisartepe, Taşdibek, Pelitli mahallelerini birbirine bağlayan grup yolunda da genişletme çalışmalarını sürdürüyor.

Yol boyunca görüşü kısıtlayan viraj bölümlerini genişleten, rampaları düşüren Büyükşehir Belediyesi, yol kenarında şarampol temizliği de yaptı. 5 metre olan mevcut yol 10 metre genişliğine çıkartılırken, kuru derelere ve dağdan gelebilecek sulara karşı beton ve betonarme olmak suretiyle en küçüğü 600 mm en büyüğü de 1600 mm çapında büz dolgular yapıldı.

Yer yer stabilize kaplama çalışması da yapan Büyükşehir Belediyesi, yoldaki alt temel ve temel çalışmalarının tamamlanmasından sonra asfalt serimini de yaparak, yolu halkın hizmetine sunacak.

Muhtar ve vatandaşlardan teşekkür

Yapılan çalışmaları değerlendiren Pelitli Mahalle Muhtarı Bayram Tutuk ve mahalle sakinleri ise yapılan çalışmalardan çok memnun olduklarını ifade ettiler.

Uzun yıllardan beri ilk defa böylesine çok kapsamlı yol çalışması yapıldığını, toprak yollardan araçların çok zor geçtiğini bazı araçların belli noktaları geçemediğinden dolayı geri döndüklerini belirten mahalle sakinleri, “Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyoruz. Çalışmaların bitmesiyle ulaşım sorunumuz çözülecek. Araçlarımız artık rampaları çıkamıyor diye geri dönmeyecek” dediler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 660
Bu Ay : 1283
Toplam : 1283

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom