Ağbaba'dan Çavuşoğlu Mahallesi'ne Ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) çözüm sürecinde etkili olması gerektiğini söyledi.

Ağbaba'dan Çavuşoğlu Mahallesi'ne Ziyaret Malatya Siyaset

 Çavuşoğlu Mahallesi'ni ziyaret eden Ağbaba, mahalle muhtarı İsmail Kurtoğlu ve mahalle sakinleriyle bir araya geldi.
Ziyaretinde gündeme ilişkin konularla ilgili değerlendirme yapan Ağbaba, "Diyarbakır Lice'deki 'malum heykelin' bir günde dikilmediğini herkes biliyor. Bu da bir algı operasyonudur. Bu heykel, yaklaşık 7-8 ay önce dikilmiş ve bu süreçte AK Parti göz yummuş, şimdi de bunu kaldırdı. Kaldırırken de, bir yurttaşımız hayatını kaybetti. Bunun üzücü bir durum olduğunu belirtmek istiyorum" dedi.

Ağbaba, çözüm sürecinde TBMM'nin devrede olması gerektiğini belirterek, "Çözüm süreci ile ilgili kamuoyunun bildiği net bir şey yok. Abdullah Öcalan ile Recep Tayyip Erdoğan karşılıklı görüşüyorlar. Bizde sadece bunu izliyoruz. Anlaşılıyor ki önümüzdeki günlerde Kandil'le de görüşme yapılacak. Biz, tırnak içerisinde çözüm sürecinin kalıcı olmasını, bir daha kan akmamasını istiyoruz. Bu konuda da TBMM'nin mutlaka devrede olması gerekir. TBMM, mutlaka çözüm sürecinde etkili olmalıdır" şeklinde konuştu.

Malatya'nın olumsuz bir süreçten geçtiğini ifade eden Ağbaba, "Türkiye ve Malatya'da son dönemde insanlar yoksulluktan son derece etkilendi. Vatandaşlar, çocuklarını okula gönderemeyecek duruma geldi. Malatya'da özellikle kayısının tutmaması ve tarım ürünlerinin para etmemesi maalesef kentimizi olumsuz yönde etkiledi. Malatya'da maalesef yeni yatırımlarda yok. Bu nedenle de büyük bir işsizlik var" diye konuştu.

Çavuşoğlu Mahalle Muhtarı İsmail Kurtoğlu ise, ziyaretinden dolayı CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba'ya teşekkür ederek, "Sayın Genel Başkan Yardımcımız her zaman yanımızda oldu. Bizlerle yakından ilgileniyor" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 779
Bu Ay : 5669
Toplam : 5669

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom