Girişimcilik Kursu Düzenlendi

Malatya’da, Girişimcilik Semineri ve Sertifika Töreni düzenlendi. Son 4 yılda toplam bin 63 iş arayana girişimcilik eğitimi verildiği bildirildi.

Girişimcilik Kursu Düzenlendi Malatya Ekonomi

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü'nün düzenlemiş olduğu sertifika töreni, Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) Salonu’nda gerçekleştirildi. Programda konuşan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Vekili Nebahat Duran, “Ülkemizin en önemli sorunlarından birisi olan işsizlik sorunuyla mücadelede etkin bir rol üstlenen Kurumumuz; bir taraftan işsizliğin önlenmesine yardımcı olacak hizmetler üretip işsizlik sigortası faaliyetlerini yürütürken, diğer taraftan da istihdamın korunması, geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması için hizmetler sunmaktadır. Bu manada aktif istihdam politikaları oluşturmak, iş ve meslek analizleri yapmak, iş ve meslek danışmanlığı hizmetleri vermek, işgücünün istihdam edilebilirliğini artırmaya yönelik işgücü yetiştirme, mesleki eğitim ve işgücü uyum programları geliştirmek, işgücünün yurt içinde ve yurt dışında uygun oldukları işlere yerleştirilmesine aracılık etmek gibi görevler üstlenmiştir. Kurumumuz tarafından yürütülen aktif istihdam politikalarından birisi de, Kuruma kayıtlı kişilerin iş kurmalarını ve işlerini devam ettirmelerini sağlamak üzere düzenlenen Girişimcilik Programlarıdır. Söz konusu programdan faydalanmak için, kuruma kayıtlı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, girişimcilik eğitim programında aynı modülden daha önce yararlanmamış olmak gerekmektedir” diyerek, “ Kurumumuz tarafından 2011 yılından bugüne kadar toplam bin 63 iş arayana girişimcilik eğitimi verilmiştir. Önümüzdeki yıllarda da girişimcilik programlarımız devam edecektir” ifadelerini kullandı.

 Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nde görevli meslek danışmasını Bekir Doğan da “iş arama becerileri ” konulu seminer verdi.

Programın son bölümünde, kurslara katılan 225 kişiye sertifikaları, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Vekili Nebahat Duran, Şube Müdiresi Sevda Boztaş, Yrd. Doç. Dr. İbrahim Gürcü, diğer ilgili ve yetkililer verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 202
Bu Ay : 3759
Toplam : 3759

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom