Doğanşehir TOKİ Başvuraları Devam Ediyor

Doğanşehir ilçesinde TOKİ konutları için başvurular devam ederken, en yüksek başvuru ilçeye bağlı Erkenek Mahallesi’nde oldu ve bu mahallede başvuru sayısı bin 130 olarak gerçekleşti. İlçe merkezindeki başvuru sayısı ise 985 olarak gerçekleşti.

Doğanşehir TOKİ Başvuraları Devam Ediyor Malatya İlçe

 Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük’ün ilçede TOKİ konutlarının yapımı için başlattığı çalışmalar sürüyor. Belde iken büyükşehir statüsü ile mahalleye dönüşen Erkenek Mahallesi’nde toplanan TOKİ başvuruları muhtar Cengiz Yalvaç ve Doğanşehir Belediye Meclis Üyeleri Rüstem Çatı ve Mehmet Polat ile birlikte Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük’e teslim etti.

İçinde bin 130 kişilik müracaat olan dosyayı teslim eden Erkenek Muhtarı Cengiz Yalvaç, “Doğanşehir de TOKİ çalışmalarını başlatan Sayın Belediye Başkanımıza Erkenek halkı adına teşekkür ederiz. Mahallemiz Doğanşehir’in en büyük mahallesidir. Havası ve çok kaliteli soğuk suyu ile bir tatil beldesidir. Yaz aylarında nüfusumuz 15 bini geçmektedir. Şuan itibariyle yerimiz mevcuttur. Halkımızdan yoğun ilgi görülmektedir” dedi.

Doğanşehir Belediye başkanı Vahap Küçük ise şunları kaydetti:

“Erkenek halkının çalışmalarını takdirle karşılıyorum. İlçede TOKİ çalışmalarını göreve gelir gelmez başlatmıştım. İnşallah evlerin temelimizi atacağız, Erkenek’teki halkın taleplerinin Doğanşehir den yüksek olması bizi sevindirdi. Doğanşehir’deki müracaatlarımız 985 dolaylarında. TOKİ ile görüşmelere başlıyoruz. İlçemizin büyük mahallelerinde talep olduğu takdirde bölgelerimiz içinde TOKİ projesi için çalışma yürüteceğiz.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 129
Bu Ay : 3686
Toplam : 3686

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom