Akıncılar Der. İl Başkanlığı Açıldı

Akıncılar Derneği Malatya İl Başkanlığı'nın açılışı gerçekleştirildi.

Akıncılar Der. İl Başkanlığı Açıldı Malatya Haber

 Niyazi Mahallesi'nde bulunan derneğin açılışına Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Memur-Sen Malatya İl Başkanı Kerem Yıldırım ve dernek yöneticileri katıldı.

Derneğin açılışında konuşan Akıncılar Derneği Malatya İl Başkanı Serkan Altıntop, Akıncılar Derneği'nin 1975 yılından beri hizmet verdiğini kaydederek, "Akıncılar Derneği Türkiye'ye valiler, bürokratlar, alimler, başbakan ve cumhurbaşkanı yetiştirmiş bir kurumdur. 1984'te Kenan Evren tarafından kapatıldığında bin 500 şubesi olan Akıncılar Derneği, 2012 yılında tekrardan hizmete girdi ve faaliyete başladı" dedi.

Memur-Sen Malatya İl Temsilcisi Kerem Yıldırım ise, 1980'lerde Akıncılar Derneği'nde yer aldığını anımsatarak, "Akıncılar Derneği Malatya İl Başkanlığı'nın açılışında yer aldığım için heyecanlıyım. Ülkemizde, inancımızın ve milletimizin kodlarıyla uyuşan bir gençliğin yetişmesini önlemek için, özellikle darbe dönemlerinde maalesef bütün dernek ve vakıflarımız tabiri caizse kökünden kazınmak istendi. Onlardan bir tanesi de Akıncılar Derneği'ydi. Ama Allah'a şükür derneğimizin açılışını yapıyoruz" diye konuştu.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır da, bilinçli bir gençlik yetiştirmek zorunda olduklarını belirterek, "Geleceğimizi düşünüyorsak bu tür derneklerimizin, özellikle gençlere yönelik derneklerimize önem vermeliyiz. Özellikle geçmişte çok önemli misyon üstlenmiş, tarihi sorumluluğunu yerine getirmiş bir derneğimizin yeniden açılması, yeniden canlanması çok önemli. Gençlerimizin sosyal medyada kaybolduğu, kendi değerlerini yitirdiği bir dönemde; geleceğimiz için, ülkemizin geleceğini düşünen, gençliği düşünen bu tür derneklere önem vermeliyiz" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından derneğin açılışı gerçekleştirildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 65
Bu Ay : 2609
Toplam : 2609

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom