4 Tarım Projesi Kabul Edildi

Malatya’nın Darende İlçesi’nde Tarım Ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK )tarafından 12. Çağrı Dönemi 1.Grup’ta 4 tarım projesinin kabul edildiği bildirildi.

4 Tarım Projesi Kabul Edildi Malatya İlçe

Darende Kaymakamlığı tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, “TKDK Sözleşme İmzalamaya Hak Kazanan Başvuru Sahipleri Listesi yayımlanmış olup, ilimizden toplamda 14 adet başvuru kabul görmüş ve bunlarında 4 adeti Darende İlçemize ait olduğu yayınlanmıştır.

Darende ilçesinin TKDK'ye 10 ve 11. çağrı dönemlerinde sunduğu 79 projeden 5 milyon 500 bin lira aldığı destekle Türkiye’de kırsal kalkınma alanında yapılan yatırımların yüzde 1 lik pay ilçeye kazandırılmıştı. Desteklenen projeler arasında Darende, Türkiye'de ilçeler arasında ilk sıralarda yer alarak önemli bir başarı sergilemişti. 12. Çağrı döneminde ise 4 projemiz kabul görerek Darende Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü Proje Ekibi başarılarını devam ettirmiştir. İlçemiz Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü Proje Ekibine, müracaat eden Her çiftçimize teşekkür eder, projelerin hayırlı olmasını dileriz” ifadeleri kullanıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 784
Bu Ay : 7930
Toplam : 7930

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom