Belediye Meclisi Ağustos Toplantısı

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, Ağustos ayı olağan toplantısının ilk birleşimini gerçekleştirdi.

Belediye Meclisi Ağustos Toplantısı Malatya Haber

 Maski genel kurulunda ise, Büyükşehir statüsü sonrası su ücretlerinin düzenlenmesi ile ilgili teklifi erteleyen Genel Kurul, yaşanan kuraklık dolayısıyla suyun bilinçli kullanılmasının önemi üzerinde durdu.

Büyükşehir Belediye Meclis Salonu’nda yapılan birleşime Meclis I. Başkanvekili Hasan Göğüs başkanlık etti. Toplantıda, 3 adet parkın MOTAŞ’a tahsisi hakkındaki teklifi İmar ve Bayındırlık ile Plan ve Bütçe Komisyonlarına havale eden Meclis, Özel Güvenlik kapsamına alınacak birimler ve bu birimlerin güvenlik kadrolarının ihdası hakkındaki Zabıta Daire Başkanlığı’nın teklifini onayladı. Meclis, Memur personelin disiplin amirleri yönetmeliği ile Sözleşmeli Personelin disiplin yönetmeliğini Hukuk Komisyonu raporları doğrultusunda kabul etti.

Mania planı hakkında ise İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporu doğrultusunda erteleme kararı veren Meclis, bazı imar konularını onaylarken bazılarını erteledi.

İlgili mevzuat gereği Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği’ne yapılan atama hakkında da Meclise bilgi verildi. Verilen bilgide, İçişleri Bakanlığı’nın 27 Temmuz 2014 tarihli yazısıyla Arif Emecen’in Genel Sekreter olarak atandığı aktarıldı.

Meclis toplantısı, 15 Ağustos 2014 Cuma günü saat 14.00’de yapılacak 2. Birleşimle çalışmalarını sürdürmek üzere kapatıldı.

MASKİ Genel Kurulu

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, daha sonra MASKİ Genel Kurulu olarak gündemdeki maddeleri görüştü.
MASKİ Yönetim Kurulu kararları doğrultusunda MASKİ Teşkilat Şeması ve MASKİ logosunu onaylayan Genel Kurul, Su Barışı Projesini de kabul etti.

Büyükşehir statüsü sonrası su ücretlerinin düzenlenmesi ile ilgili teklifi erteleyen Genel Kurul, yaşanan kuraklık dolayısıyla suyun bilinçli kullanılmasının önemi üzerinde durdu.

Genel Kurul’a başkanlık yapan Büyükşehir Belediyesi I. Başkanvekili Hasan Göğüs, vatandaşlara çağrıda bulunarak su tasarrufu yapılmasını istedi. Boşa akıtılan suyun bir başkasının susuz kalmasına sebebiyet verebildiğini kaydeden Göğüs, “Alt katta fazla su kullanıldığında üst katlara su çıkmıyor. Lütfen bu hususları dikkate alalım. Sadece ilimizde değil bölgede kuraklık var. Suyun önemine dikkat edelim” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom