Hizmetkar Olanlar Kazanmıştır

Bundan 13 yıl önce kurduğumuz AK Parti ile toplamda 9 seçime girdik ve 9 seçimin tamamında da birinci parti olduk.

Hizmetkar Olanlar Kazanmıştır Malatya Siyaset

AK Parti Malatya İl Başkanı Av. Bülent Tüfenkci 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimlerini değerlendirdi.

İl Başkanı Tüfenkci düzenlediği basın toplantısı ile seçim  sonuçlarıyla ilgili açıklamada bulundu.

10 Ağustos’un her yönü ile Türkiye için önemli kazanımları olduğunu ifade eden Tüfenkci, ‘’10 Ağustos Pazar günü Cumhuriyet tarihinde bir ilke imza atarak 12. Cumhurbaşkanımızı halk oylaması ile seçtik. Sözlerimin başında bir kez daha teşkilatım ve şahsım adına Türkiye Cumhuriyeti’nin 12. Cumhurbaşkanı olarak Başbakanımız – Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı tayin ettikleri için oy veren, vermeyen tüm vatandaşlarımıza ve hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Teşkilatımızın Gençlik Kolları’nda, Kadın Kolları’nda, Mahalle başkanlıklarında, İlçe yönetimlerinde ve özellikle sandıkta görevli olan kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Yine Milletvekillerimize ve Belediye Başkanlarımıza emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. İlimizde bazı bölgelerde istenmeyen manzaralar olsa da genel olarak 10 Ağustos seçimin Malatyamıza ve demokrasimize yakışır olgunlukta geçmesinden dolayı diğer siyasi partilerimize, sandık başkanlarımıza ve güvenlik güçlerimize de teşekkür ediyorum’’ dedi.

‘’100’de 100’ün Cumhurbaşkanı Olacak’’

10 Ağustos seçimi ilk olmasının yanında birçok yönü ile de ülkemiz demokrasisi ve istikrarı için önemli bir kazanımları beraberinde getirdiğini belirten İl Başkanı Tüfenkci,  ‘’3 Kasım’da milletin partisi AK Parti’nin iktidara gelmesi ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’yle kucaklaşan milletimiz kucaklaşmıştır,10 Ağustos’ta devlet ile kucaklaşmıştır. Uzun yıllar boyunca demokrasinin üzerinde bir vesayet aracı olarak muhafaza edilmeye çalışılan Çankaya, bugün itibariyle milli iradenin tam egemenliği altına girmiştir.  Sahibi millet olan devletin parlayan yıldızı bizzat millet tarafından ehline emanet edilmiştir. Milletin içinden çıkmış, milletle beraber yol yürüyen Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı makamında olması Türkiye’nin ikinci yükselme dönemi olacaktır. Her yönü ile farklı bir Cumhurbaşkanı olacağını ifade eden Sayın Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşımızın tüm sorunları ve talepleriyle ilgilenen icracı bir durumda olacak. Bugüne kadar nasıl herkesin Başbakanı olduysa bundan sonra da 77 milyonu kucaklayarak Türkiye’nin 100’de 100’ünün Cumhurbaşkanı olacaktır’’ dedi.

‘’Efelik yapanlar değil, hizmetkar olanlar kazanmıştır’’

10 Ağustos’ta kazananı sadece Recep Tayyip Erdoğan olmadığına vurgu  yapan Tüfenkci, ‘’10 Ağustos’un kazananın milli iradenin kendisidir, demokrasimizdir, Yeni Türkiye’dir. Kazanan 81 vilayetimiz ile 77 milyon vatandaşımızın tamamıdır.vİslam coğrafyasında, Gazze’de, Kudüs’te, Ramallah’da, Halep’te, Şam’da, Doğu Türkistan’da yaşayan tüm kardeşlerimiz bu seçimin galibidir. Kaybedenleri ise milletin iradesini, tercihi dikkate almayanlar, halktan kopuk siyaset yapanlar olmuştur.v14 parti artı paralel yapılanmanın bir araya gelmesi ile milletin önüne sunulan ısmarlama çatı adayı projesi 10 Ağustos’ta iflas etmiştir. Milletimiz bir kez daha kendisine  efelik yapmak isteyenlere değil, kendisine hizmetkar olacak olan Recep Tayyip Erdoğan’dan yana tavır almıştır. Seçim sonrasında adil bir yarışın olmadığını söyleyenler ise başarısızlığı başka yönlere çekme gayretidir. Tabi  ki milletimizin karnı bu tür söylemlere tok. 15 parti artı paralel yapılanmaya karşı Recep Tayyip Erdoğan tek başına mücadele etmiştir ve nitekim netice bellidir. Bu karalama politikaları ile, ucuz siyaset yöntemi ile Sayın Başbakanımızın başarısı gölgelenemez’’ dedi.

‘’Malatya şanlı bir zafere daha imza attı’’

İl Başkanı Tüfenkci, AK Parti’nin şanlı zaferlerine bir yenisini daha eklediğini ifade ederek, ‘’Bundan 13 yıl önce kurduğumuz AK Parti ile toplamda 9 seçime girdik ve 9 seçimin tamamında da birinci parti olduk. Üstelik her seçimde oylarımızı arttırarak yolumuza devam ettik. 13 yıllık bu sürede Malatyamızda da bu durum değişmedi. Malatyalı hemşerilerimiz 9 seçimin tamamında AK Parti’ye ve Sayın Başbakanımıza göstermiş olduğu desteği her zaman en üst düzeyde olmuştur. Son olarak 10 Ağustos seçimde 406 geçerli oydan 285 binin Sayın Recep Tayip Erdoğan’dan yana kullanarak şanlı bir zafere imza atmıştır. Malatya’da 13 ilçenin 11’inde açık ara önce olan Sayın Başbakanımız yüzde 70.40 oy ile Türkiye genelinde ilk 10 on il arasına girmiştir. Tabi Türkiye genelinde olduğu gibi Malatya’da da seçime katılım oranı beklenenin altında oldu. Seçimin yaz dönemine denk gelmesi katılımı büyük oranda etkilemiştir. Genel olarak yüzde 74 olan katılım oranı Malatya’da da yaklaşık yüzde 75 düzeyinde olmuştur. Bizler ilimizde 10 Ağustos seçimlerini tüm yönleri ile analiz ederek masaya yatıracağız. Her yönü ile Türkiye için milat olan Cumhurbaşkanlığı seçimin bir kez daha ülkemize, milletimize ve memleketimize hayırlı olmasını diliyorum, Bir kez daha kazanan millet olmuştur, milli irade olmuştur’’ dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 572
Bu Ay : 8631
Toplam : 8631

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom