'Tenis Branşında Patlama Bekliyoruz'

Tenis Malatya İl Temsilcisi Dilaver Gür, tenis branşına ilginin her geçen gün arttığını belirterek, yeni tesislerle birlikte tenis sporunda patlama beklediklerini söyledi.

'Tenis Branşında Patlama Bekliyoruz' Malatya Spor

Bugüne kadar tesis sıkıntısı çektiklerini vurgulayan Gür, “Bugüne kadar Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğümüze ait tesisimiz ve kortumuz yoktu. Alt yapı olmadığından dolayı her ne kadar tenis sever olsa da, alt yapınız olmazsa hiçbir şey veremezsiniz. Bugün seviniyoruz 1 kapalı ve 2 açık kortumuz var. Belediyemizin yaptırdığı tesisler var. Onlarında faaliyete girmesiyle tenis branşın da bir patlama bekliyoruz. Burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Gür, her yaş kategorisinde sporcunun tenis sporuyla uğraştığını belirterek, "Tesis sayılarımızın artmasıyla birlikte her yaş kategorisinde tenis branşına yoğun ilgi var. Hem bayanlar hem erkeklerde yoğun istek var. Gençlik Spor İl Müdürlüğünün açtığı yaz spor okullarıyla veya özel derslerle tenis branşın da halka hizmet veriyoruz. Çalışmalarımız yoğun şekilde devam ediyor. Çalışmalarımızın yanı sıra gençlerimiz spor yaparak kötü alışkanlıklardan da uzak duruyor. Gençler böyle spor yaparak bu tür kötü alışkanlıklardan uzak duruyor. Çocukların beden gelişimi açısından da spor çok önemlidir" şeklinde konuştu.

Malatya’da Sokak tenisi organizasyonunu düzenlediklerini ve bu senede düzenleyeceklerinin müjdesini veren Gür; “ Geçen yıl Malatya’da bu organizasyonu düzenledik. Sokak derken herhangi bir mekanı yani tenis oynanacak yeri düzenleyerek insanların ilgilerini bir araya topladık. İnsanları raketlerle toplarla bir araya getirmektir sokak tenisinin amacı. Geçen yıldaki organizasyonda Hababam Sınıfını’da buraya getirmemiz halkın daha da ilgisini çekti. Bende Hababam Sınıfı oyuncularından biriyim. Arkadaşlarım beni kırmadı. Bu senede yine sözünü aldık. Daha farklı ve geniş bir organizasyonu yapacağız" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 228
Bu Ay : 5422
Toplam : 5422

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom