FKA Yönetim Kurulu Toplantısı

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) Yönetim Kurulu Başkanlığına Tunceli Valisi Osman Kaymak getirildi.

FKA Yönetim Kurulu Toplantısı Malatya Haber

FKA Salonu’nda Malatya Valisi Vasip Şahin’in başkanlığında yapılan toplantıya, Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak, Bingöl Valisi İbrahim Taşyapan, Tunceli Valisi Osman Kaymak, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Ali Bul, Elazığ İl Genel Meclisi Başkanı Metin Baki Ölçücü ve FKA Genel Sekreter Vekili Mesut Öztop katıldı.
Toplantının açış konuşmasını yapan Malatya Valisi Vasip Şahin, “Ağustos ayı toplantısı nedeniyle bir aradayız.

ugünkü toplantımızda, doğrudan faaliyet destekleri başvuruları değerlendirilecek. Proje teklif çağrısına yapılan başvuruların devam etmekte olan değerlendirme sürecini bir daha gözden geçireceğiz. Ocak ayında başvurular için teklif çağrısına çıkılan iki ana başlıkta projelerimiz vardı.

Onların da değerlendirmesini yapacağız. Güçlü alt yapı ve güçlü ekonomi, sanayi ve turizm altyapıların güçlendirilmesine yönelik projeler, üretimde odak alanları başlığı altındaki projeler ve KOBİ’ler başta olmak üzere ihracatın arttırılması ve ekonomik gelişmelerle ilgili projelerin başvuruları kabul edilmişti. Nisan ayı sonu itibariyle, Bingöl’den 42, Elazığ’dan 43, Tunceli 17 ve Malatya’dan 54 başvuru yapılmıştı. 156 projenin değerlendirme süreci devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Vali Şahin, “Önümüzdeki bir yıl için de Yönetim Kurulu Başkanlığına Tunceli Valisi Osman Kaymak’a devir edeceğiz. Malatya’nın görev süresi tamamlandı. Harf sırasına göre FKA’ya bağlı illerin valileri yönetim kurulu başkanlıklarını yapıyor” dedi.

Yönetim Kurulu Başkanlığına gelen Tunceli Valisi Osman Kaymak da konuşmasında, “Malum, Tunceli’de yeni göreve başladık. Fırat Kalkınma Ajansı’nın çalışmaları bölgeye büyük bir ivme kazandırıyor. Gündemdeki konuları görüşeceğiz” ifadelerini kullandı.

FKA Yönetim Kurulu toplantısı, daha sonra basına kapalı devam etti.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 221
Bu Ay : 221
Toplam : 221

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom