S Plaka Arttırımına Karşıyız

Malatya Minibüsçüler ve Umumi Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce, "S plaka artırımına oda olarak karşıyız" dedi.

S Plaka Arttırımına Karşıyız Malatya Ekonomi

Oda binasında gazetecilere açıklamada bulunan İnce, "Son zamanlarda S plakalılarla ilgili bir takım duyumlar almaktayız. Bununla ilgili Ulaşım Koordinasyon Merkezleri (UKOME) yetkilidir. Bir takım plaka kara borsacıları, plakaların artırımı yönünden devamlı belediyeye baskı uygulayıp, eylem yapmaktadırlar.

Bu çoğunluğu ifade etmemektedir. Şuanda Malatya'da 896 adet S plakası vardır. Buda Malatya'nın nüfusu dikkate alındığında yeterlidir. Malatya'nın büyükşehir olmasıyla birlikte ilçelere plaka verilmesinde bir sıkıntı bulunmamaktadır. Tabi ki S plakası olmayan taşımacı öğrenci taşıyamaz ve servis yapamaz. İlçelere plaka verilmesine bizler engel değiliz. Ancak biz S plaka artırımına oda olarak karşıyız" şeklinde konuştu.

104 plaka haricinde plaka verildiğinde servisçi esnafının mağdur olacağını ifade eden İnce, "Geçen dönemde de bin olarak belirlemiş olduğumuz plakamızı 104 adet daha artırarak, bine tamamlayarak süreci devam ettirebiliriz. 104 plaka haricinde plaka verildiğinde büyük sorunlar yaşayacağımızı ve esnafımızın kesinlikle mağdur olacağını düşünüyoruz. Bizde oda olarak bu plakaların verilmemesi için elimizden gelen her türlü çalışmayı yapacağımız ve yasal haklarımızı kullanacağız" diye konuştu.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 21
Bugün : 411
Bu Ay : 6391
Toplam : 6391

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom