AKP Selçuklu Mahallesi'nde Toplandı

AK Parti Malatya İl Teşkilatı tarafından Selçuklu Mahallesi’nde toplantı düzenlendi.

AKP Selçuklu Mahallesi'nde Toplandı Malatya Siyaset

AK Parti Malatya Milletvekili Cemal Akın, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve AK Parti Battalgazi Merkez İlçe Başkanı Osman Güder’in katıldığı mahalle toplantısında, mahallenin sorunlarının yanı sıra Cumhurbaşkanlığı seçim süreci konuşuldu.

Düzenlenen toplantıda konuşan AK Parti Malatya Milletvekili Cemal Akın, kuraklık dolayısıyla Malatya genelinde yaşanan su sorununa dikkat çekerek, “Su sorunu ile ilgili sıkıntı çekilmekte olduğunu biliyoruz. Malatya, büyükşehir olduktan sonra yetkiler ve görevler paylaşılmıştır. Su konusu MASKİ Daire Başkanlığı tarafından büyükşehir belediyemize verilmiştir. Yeni planlama ile ilgili mevcut suyumuzu idare ederek sizlerin bu sıkıntılarınızı gidereceklerdir” dedi.

Akın, 10 Ağustos'ta Cumhurbaşkanlığı seçiminin yapılacağını anımsatarak, "Başbakanımız ayın 7’sinde Malatya'da olacak. Malatya yine adayımız Recep Tayyip Erdoğan’ı bağrına basacak ve Başbakanımızı ilk turda Cumhurbaşkanı yapacaksınız. Buna inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, 30 Mart yerel seçimleri sonrası Malatya’nın büyükşehir olması ile birlikte belediyelerde yeniden yapılanma çalışmalarında sona gelindiğini belirterek, çalışmaların tamamlanması ile birlikte hizmetlerin kaldığı yerde artarak devam edeceğini ifade etti.

Sorunlarla yakından ilgilendiklerini dile getiren Gürkan, şunları söyledi; "TEDAŞ ile ilgili Malatya'mızda sıkıntı büyük. Bu konuları ve sıkıntıları bizler düzenli olarak TEDAŞ'la toplantılarımız sürmektedir. Su ile ilgili sorunlarınızı büyükşehir belediyemizle görüşeceğiz. Her mahalleye semt konağı taahhüdümüz seçimden önce vermiştik. Bu taahhüdümüz yerine getirilecektir. Diğer bir sorun derme kanalının ıslahı ile ilgili gerekli çalışmaları en kısa zamanda yapacağız.

Biz derme kanalı ile ilgili 3500 metre uzunluğunda ıslah çalışmalarını bitirdik. İmar planı ile ilgili çalışmaları imardaki arkadaşlarımız gerekli çalışmaları yapacaktır. Parkların sulanması ile ilgili içme ve sulamada sorunlar bulunmakta. Sularımızı da gayet ölçülü kullanmamız gerekiyor. Parklardaki su sorununu artezyen vurarak halletmeye çalışıyoruz. Aşağı yukarı 102 mahallemizin sorunları hep aynı. Kültür merkezlerini, tüm mahallelerimize kuracağız. Mahallelik ruhunu yakalamamız gerekiyor. Tüm birimlerimiz gerekli çalışmaları yapmaktadır. Sizlerin daha iyi yaşayabilmeniz açısından Battalgazi için gece gündüz çalışmaktayız. Temizlik konusunda hassasiyetim bulunmakta. Bir şehir temizlenmekle temiz olunmuyor. Sizlerde temiz tutmanızla gerçekleşecektir."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 235
Bu Ay : 4033
Toplam : 4033

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom