Öz, Arapgir İlçesini Ziyaret Etti

TBMM İdare Amiri ve AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, “Sayın Başbakanımızı 10 Ağustos’ta Cumhurbaşkanı yapmak için el birliği ile çalışalım” dedi.

Öz, Arapgir İlçesini Ziyaret Etti Malatya İlçe

Öz, Malatya’nın Arapgir İlçesi’ni ziyaret etti. Beraberinde AK Parti İl Başkan Yardımcısı Murat Turgut ve partililerle birlikte ilk olarak Arapgir Belediye Başkanlığını ziyaret eden Öz, seçimi tekrar kazanan Haluk Cömertoğlu’nu tebrik etti.

Haluk Cömertoğlu ilçedeki su sorunu ile ilgili konuşarak, arının bile suya muhtaç olduğunu, 26 Köyün su deposuna temiz tankerler ile su taşındığını söyledi. Cömertoğlu “Sulama suyunun olmaması sebebiyle içme suyumuz sulama suyu yerine kullanılmaktadır” ifadelerini kullandı.

Ömer Faruk Öz ise yaptığı konuşmada, bu yıl kuraklığın ciddi bir sorun olduğunu ve ülkemizdeki su kaybını yüzde 45 olduğunu dile getirdi. Malatya’da da bu oranın çok yüksek olduğunu ve hem içme hem de sulama suyunu olumsuz olarak etkilediğini söyleyen Öz, Türkiye ‘de su kaynaklarının sınırsız olmadığını, doğru depolama yapılması, kayıp ve kaçağın tespit edilmesi, yeni su kaynakları bulunamayabileceği için eski su kaynaklarının iyi kullanılması gerektiğini söyledi.

Ömer Faruk Öz daha sonra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a Cumhurbaşkanlığı için Arapgir halkından destek istedi. Öz, “Sayın Başbakanımızı 10 Ağustos’ta Cumhurbaşkanı yapmak için el birliği ile çalışalım” dedi.
Ömer Faruk Öz’e Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu’na İstiklal Marşı plaketi hediye etti. Arapgir AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Tümer plaketin hediye edilmesi sırasında Milletvekili Ömer Faruk Öz’e "Bir plakette Ekmeleddin İhsanoğlu’na hediye edin İstiklal Marşı’nı iyi ezberlesin" diye espri yaptı.
Öz, belediye ziyaretinden sonrası vatandaşları ziyaret etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 591
Bu Ay : 1326
Toplam : 1326

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom