7 Kişiden Birinin Primi Devletten

Kamuoyunda Yeşilkart olarak bilinen ve maddi durumu iyi olmayan vatandaşların soysal güvenlik primlerinin karşılanmasını sağlayan desteklerden Malatya’da her 7 kişiden birinin yararlandığı bildirildi.

7 Kişiden Birinin Primi Devletten Malatya Haber

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’nın soru önergesini cevaplayan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Malatya’da 2012 yılında 106 bin kişinin primlerinin devlet tarafından karşılandığını açıkladı.

Konuyla ilgili yazılı bir değerlendirme yapan Ağbaba, iktidarın halkın büyük bir kısmının sosyal yardımlara muhtaç hale getirdiğini, bu yardımların da seçim malzemesi olarak kullanıldığını iddia etti.
Açıklamada, bütünleşik sosyal yardım hizmetleri sistemi veri tabanı kayıtlarına göre 2012 yılında Malatya İlinde 79 Bin 468 kişi sosyal yardımlardan yararlandığı belirtildi.

Dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olduğunu söyleyenlerin, bu rakamları bir kez daha gözden geçirmeleri gerektiğini kaydeden CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, “Türkiye genelinde milyonlarca kişinin maddi durumu iyi olmadığı için gelir testi yaptırmak istediği Bakanlık tarafından açıklanmıştır. Bu durum bile Türkiye’nin içinde bulunduğu açlığın, yoksulluğun resmi olarak kabul edilmelidir. Devletin vereceği kömüre, gıda paketlerine muhtaç bir hayat süren milyonlarca kişinin yaşadığı bir ülkede huzurun, mutluluğun, ekonomik büyümenin olmasını bekleyemeyiz. Halkın büyük bir kısmını sosyal yardımlara muhtaç bırakanları, bu yardımları da seçim malzemesi olarak kullananları bir kez daha kınıyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 20
Bugün : 807
Bu Ay : 1542
Toplam : 1542

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom