Amaç yeni Şair Ve Yazarlar

Malatya Valisi Vasip Şahin, 'Fethi Gemuhluoğlu Kültür Sanat Akademisi' projesi kapsamında ülkenin edebiyat ve yazım dünyasına yeni simaların katılmasına karınca kararınca destek olmaya çalıştıklarını söyledi.

Amaç yeni Şair Ve Yazarlar Malatya Kültür-Sanat

Kalkınma Bakanlığı tarafından desteklenen ve Malatya Valiliği koordinesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen 'Fethi Gemuhluoğlu Kültür Sanat Akademisi' projesi ile ilgili değerlendirmede bulunan Vali Şahin, "İlimizde yetişmiş, Arapgir'in ünlü simalarından ve ülkemizin önemli aydınlarından Fethi Gemuhluoğlu'nun anısına 'Fethi Gemuhluoğlu Kültür Sanat Akademisi' projesini Valilik olarak başlattık. Projemiz, içerik itibariyle kültüre, sanata, edebiyata meraklı, özellikle lise çağındaki gençlerimizin bu melekelerini ortaya çıkarma ve geliştirme noktasında destekte bulunmayı amaçlayan bir muhtevaya sahip" dedi.

Şahin, projenin 3 Şubat'ta başlayıp, 20 Haziran'da sona erdiğini anımsatarak, "Ülkemizin önemli aydınlarından, yazarlarından katılımcılar oldu. İnönü Üniversitesi'nde bulunan ve bu konularla ilgili temayüz etmiş akademisyenlerimizden destek aldık ve öğrencilerimiz atölye çalışmaları yaptı. Bu projemizin bitimiyle birlikte aynı mahiyette yeni projeler üreterek, ülkemizin edebiyat ve yazım dünyasına yeni simaların katılmasına karınca kararınca destek olmaya çalışacağız" şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 13
Bu Ay : 5207
Toplam : 5207

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom