Piyasada Eski Bayram Canlılığı Yok

Ramazan Bayramı nedeniyle Malatya’da alışverişin geçen bayramlara göre pek canlı olmadığı görüldü. Buna sebep olarak bu yıl zirai don ve kayısının olmaması gösterildi.

Piyasada Eski Bayram Canlılığı Yok Malatya Haber

Ramazan Bayramı nedeniyle Halep ve Cezmi Kartay caddelerinde kurulan pazarda alışveriş yapan aileler, fiyatın geçen yıllara göre fazla artmadığını gördüklerini söyledi. Giyecek satan Hamit Selçuk, bu yıl zirai dondan dolayı kayısının olmaması nedeniyle vatandaşlarda yeterince para olmamasından alış verişin sönük geçtiğini belirtti.
Giyim eşyası satan İdris Taştan da, “Bu benim ek işim. Allah pazarcıya yardım etsin. Kayısı olmaması ve vatandaşta para bulunmamasından dolayı beklenen satışı yapamıyoruz” dedi.

Pazarcı Halit Karadoğan da, havanın sıcak olması ve kayısı yokluğundan beklenen satışı yapamadıklarını belirterek şöyle konuştu: “Kayısı nedeniyle Malatya’ya yılda 300-400 milyon dolar giriyordu. Kayısının dondan dolayı yanması ve ürün olmamasından vatandaşta para yok ki, bayramlık alsın.” Karadoğan, kuraklık nedeniyle diğer ürünlerin olmamasının da piyasayı etkilediğini vurguladı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 571
Bu Ay : 8630
Toplam : 8630

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom