Namazgah Alanı Hazırlanıyor

Yeşilyurt İlçesi Gedik Mahallesi Namazgah alanı, Bayram namazına hazırlanıyor.

Namazgah Alanı Hazırlanıyor Malatya Haber

Yeşilyurt Belediyesi yıllardır devam eden bir geleneği devam ettirmek için Bayram Namazını Gedik Mahallesi Namazgahta kılacak.

Alan ile ilgili çevre düzenlemesi ve asfaltlama çalışmaları tam gaz devam ediyor. Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat yapılan çalışmalarla ilgili incelemelerde bulundu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Malatya'mızda birkaç noktada mihrap şeklinde büyüklerimizin kullandığı alanlarımız var. Büyüklerimiz buraları da Bayram Namazlarında toplanma yeri olarak belirlemişler. Tecde ve Gedik Mahallesi bölgemizde mihraplarımız var. Bayram Namazımızı burada vatandaşlarımızla kılacağımız için alanın temizliği ve asfaltlama çalışmalarını yapıyoruz. Burada eskiden cezaevi olarak kullanılan ama şuan mekruh halde bulunan binamız var. Alan ile ilgili Yeşilyurt Belediyesi’ne tahsisi konusunda resmi işlemler olarak Adalet Bakanlığı ve milli emlak tamamlanma aşamasında. Onunla birlikte mihrap ve sosyal tesis alanımızı bütünler isek önümüzde yıllarda daha güzel bir alana kavuşacağız” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 104
Bu Ay : 727
Toplam : 727

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom