İHH İftarda 148 Aileyi Sevindirdi

İnsan Hak ve Hürriyetleri insani Yardım Vakfı (İHH) tarafından yetimlere iftar yemeği verildi. Çeşitli eğlencelerin de olduğu iftarda her aileye giyim ve gıda çeki yardımı yapıldı.

İHH İftarda 148 Aileyi Sevindirdi Malatya Haber

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından ramazanın 15. Günü Dünya Yetimler Günü olarak belirlendi. Ramazanın 15. Günü farklı programların olması nedeniyle kadir gecesinde 167 yetime Dede Korkut Restoran’da iftar yemeği verildi. İftarda 28 aileye 100 TL giyim hediye çeki, 120 aileye ise 50 TL. gıda hediye çeki verildi.

İftar öncesinde çocuklar çeşitli oyunlar oynarken, ilahiler ve ezgiler de söylendi.

İHH Yardım Vakfı Malatya İl Temsilcisi Ömer Derin, yaptığı konuşmada “Dünya yetimler günü, özelde islam dünyasını genelde tüm dünya halklarını yetimlere sahip çıkma amacıyla harekete geçiren bir projedir. Küçüklerden, çocuklardan, yetimlerden sevgisini esirgemeyen peygamber efendimizin sözünü kendine şiar edinen bir proje. Peygamber efendimiz “kendi yetimini veya başkasına ait yetimi himaye den kimseyle ben, işaret parmağını ve orta parmağını yan yana getirerek, cennette bu şekilde yan yana olacağız” demiş. İnşallah hepimiz peygamber efendimizin bu sözüne nail olan kişilerden oluruz. Dünya yetimlerine, kendi yetimlerimize sahip çıkanlardan oluruz "dedi

Hep birlikte yapılan iftardan sonra çocuklar pasta da kesti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 360
Bu Ay : 3804
Toplam : 3804

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom