AKP Heyeti Fırat Mahallesi'nde

AK Parti tarafından Fırat Mahallesi’nde toplantı düzenlendi.

AKP Heyeti Fırat Mahallesi'nde Malatya Haber

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve AK Parti İl Başkan Yardımcısı İdris Boztaş ve parti yöneticilerinin katıldığı mahalle toplantısında vatandaşların sorunlarını dinlendi.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, burada yaptığı konuşmada, “Özellikle Malatya’mızda son zamanlar su sorunu mevcut. Bu konu hakkında gerekli girişimlerimiz sonucu, Su Yönetimi Genel Müdürümüz bizleri ziyaret etti. Sorun hakkında gerekli açıklamaları yaptık. Ve bugün kapsamlı bir toplantı yaptık. Bu toplantılar sonrası Malatya’mızın su sorunu halledileceğinden eminim. Bu konuda görüş ve fikirlerimizi belirttik” dedi.

Mahalle sakinlerinin Eski Malatya Devlet Hastanesi’nin yeniden tam donanımlı olarak açılması talebine değinen Başkan Gürkan, “Hastane olmazsa olmazımızdır. 350 bin nüfusu olan bir ilçenin hastanesi olmaması düşünülemez. TOKİ ile yapılan görüşmelerimizde bir kısmının hastane olması, bir kısmının da yeşil alan için görüş birliğine vardık. Stadyum ve İnderesi’ndeki jandarma ile ilgili olarak da TOKİ Başkanımızı bu konudaki hassasiyetlerini bildirmek isterim. Resmi yazışmalarımız devam etmektedir. Sağlık Bakanlığı ile ilgili randevumuz bayramdan sonra. Bayramdan sonra bu bölgeye yakışan bir hastane yapılma noktasında gerekli girişimlerimiz sürmektedir” diye konuştu.

200 dönümlük “Yeşil Alan Projesi”nin Malatya için hayati önem taşıdığını belirten Başkan Gürkan, “Sayın Başbakanımıza da Malatya'ya geldiğinde yaklaşık 200 dönüme tekabül eden “Yeşil Alan Projesi” ile ilgili dosya hazırlayıp kendisine sunacağız. Ben inanıyorum ki taleplerimiz haklı ve yerinde olan taleplerdir. Malatya'nın yeşil alanı yoktur. Eskiden Türkiye'de iki şehir yeşil alan olarak adlandırılırdı. Biri Yeşil Malatya, diğeri de Yeşil Bursa. Bursa devam ettiriyor yeşilliği. Malatya tuğla ve beton yığını haline gelmiştir. Buda üzüntü vericidir Malatya adına. Yeşil alan projesi Malatya'nın akciğeri olacaktır" dedi.

Başkan Gürkan, parklar ile ilgili yaşanan sorunlara dikkat çekerek, mahalle sakinlerinin parklarına sahip çıkması gerektiğini kaydetti. Başkan Gürkan, “Son zamanlarda aldığımız şikayetler doğrultusunda, parklarımız gençlerin uyuşturucu egemenliğine girdiğine dair sorunlar mevcut. Bu sorunları hep birlikte el ele atlatacağız. Parklar konusunda gerekli birim müdürümüz bu konudaki hassasiyetini ve çalışmasını sürdürmektedir” dedi.
Gürkan, son olarak Cumhurbaşkanlığı seçim sürecine dikkat çekerek, “İlk turda Sayın Cumhurbaşkanı adayımızı Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı olarak seçeceğinize inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 194
Bu Ay : 194
Toplam : 194

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom