Zirai Don Hasar Bedeli Ödemesi

Zirai dondan etkilenen kayısı üreticilerinin don bedelini Tarım Sigortaları Havuzu İşletmesi A.Ş (TARSİM) tarafından ödenmeye başlandığı, ancak zirai don bedeli parasından banka kredi borcu olanların kredi borcu kesintisi yapıldığı bildirildi.

Zirai Don Hasar Bedeli Ödemesi Malatya Haber

Yeşilyurt Ziraat Odası Başkanı Doğan Solmaz, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Kayısısı zirai dondan dolayı yanıp da TARSİM’e sigorta yaptıranların don bedel paraları Ziraat Bankası tarafından ödenmeye başladı. Ancak, don bedeli almaya giden üreticiler, Ziraat Bankası’na kredi borcu olanların kesintiye uğradığı görüldü. Halbuki, bakanlık tarafından, zirai dondan etkilenen üreticilerin banka kredi borçları bir yıl ertelenmişti. Ziraat Bankası’na olan kredi borcunun kesilmesi nedeniyle, konuyu Ziraat Odaları Birliği Genel Merkezi, ilgili ve yetkililer ile siyasilere bildirdik.

Bakanlar Kurulu kararıyla kredi borcu ertelenmişti. Üreticiler don bedelini bankadan çekmesin. Ziraat Odaları Genel Merkezi'ne bildirdim. AK Parti il başkanı ve milletvekilleri kanalıyla bakanlığa konu iletilecek” ifadelerini kullandı.
Solmaz, bankaya kredi borcu olan üreticilerin don bedeli parasını çekmemesini isteyerek, Bakanlar Kurulu kararıyla kredi borcunun ertelendiğini, kredi borcunun kesilmemesi gerektiğini ifade ederek, konuyla ilgilendiklerini ve kredi borcunun bir yıl ertelenmesi nedeniyle kesinti yapılmaması için gerekli girişimleri sürdürdüklerini vurguladı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 663
Bu Ay : 7460
Toplam : 7460

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom