'İsrail Zulmüne Karşı Artık Bir Şey Yapmalı'

Tarım, Orman, Hayvancılık ve Çevre Hizmet Kolu Kamu Emekçileri Sendikası (TARIM ORMAN İŞ) Malatya İl Temsilcisi Ali Ekber Tunçdemir, “İsrail zulmüne karşı artık bir şey yapılmalıdır” dedi.

'İsrail Zulmüne Karşı Artık Bir Şey Yapmalı' Malatya Haber

İsrail’in Gazze’ye yaptığı saldırıyı yaptığı açıklamada kınayan TARIM ORMAN İŞ) Malatya İl Temsilcisi Ali Ekber Tunçdemir, yapılabilecekleri şöyle sıraladı:

“Her birey sanatı emeği, ekonomik gücü,bilgi ve becerirleriyle sorunların çözümüne aktif ve somut katkı sağlamalıdır.Bu bağlamda sanatçısından akademisyenine, esnafından , tüccarına,öğretmeninden öğrencisine,emeklisinden ev hanımına kadar herkes toplumdaki yeri ve ölçeğine göre caba göstermeli.

Başta İsrail men şeyli olmak üzere barbarlığa kayıtsız kalan ve destekleyen tüm küresel şirketler toplumsal bir ekonomik ambargoya tabi tutulmalıdır.

Yalınızca saldırgan İsrail değil, onu şımartarak bu günkü sürecini hazırlayan BMGK Temsilcisi beş devlet ABD,Fransa,İngiltere,Çin ve ,Rusya karşı aynı şekilde tepki gösterilmeli.

Filistin deki yaşanan sürece göz yuman küresel sistemi temsil eden BM, AB, NATO, UCM, AİHM Kurum ve kuruluşlar telefon, faks, mail ve sosyal medya hesapları ile kınanmalıdır.

Sermayeleri şimdiye kadar küresel sistemin hizmetine bulunan bu gün de Filistin için kılını kıpırdatmayan Arabistan, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri, gibi körfez ve Arap devletleri kınanmalıdır.

Sosyal medya facebook, tiwtter hesapları etkin bir biçimde kullanılmalı ve konunun, olayların vahşet i sürekli gündemde tutulmalıdır.

İbadet alanlarında yapılacak duaların acıların hafifletmesine yapılan zulmün sona ermesine katkı sağlayacağı bilinmelidir.

Küresel sistemin ikiyüzlü uygulamalarına karşı tüm dünyadan sağduyulu insanların katılacağı küresel vicdan hareketi başlatılmalıdır.

Eylem süreci toplumsal akılla yürütülmeli ve Filistin meselesi belirli gurupların inisiyatifinde kalmayarak topluma mal edilmelidir.

Bu sivil inisiyatif yalızca bu gün yaşanan mağduriyetlere tepki olarak gerçekleştirilen sokak eylemleri ve protesto gösterileriyle sınırlı kalmamalı, mağduriyetlerin oluşmasına engel olacak çalışmalar süreklilik içerisinde hayata geçirilmelidir.“

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 135
Bu Ay : 6219
Toplam : 6219

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom