'Bu Kalkanın Amacı İsraili Korumaktır'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Kürecik'te kurulan radar savunma üssünün İsrail'i korumaya yönelik olduğunu iddia etti.

'Bu Kalkanın Amacı İsraili Korumaktır' Malatya Haber

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, partililer, Kürecik ve çevre mahallelerinin muhtarlarıyla Kürecik'te kurulan radar savunma üssüne çıkan Ağbaba, burada basın açıklaması yaptı. Üzerine 'füze kalkanına hayır' yazılı önlük giren Ağbaba, "Burada bir çığlığı, bütün Türkiye'ye ve dünyaya duyurmaya çalışıyoruz. 3,5 yıldan beri, buraya kalkan kurulması kararı alındığı günden bu yana hep beraber mücadele ediyoruz. Buraya kurulan radarın ne amaca geldiğini Türkiye ve dünyaya duyurmak için 3,5 yıldır mücadele edip, eylem yapıyoruz. Bizim buraya beşinci gelişimiz. Burası ilk kurulduğu zaman bütün Malatyalılarla haykırmıştık.

'Türkiye'ye, Kürecik'e kalkan yapılmasına, İsrail'i koruyan bir kalkan yapılmasına karşıyız' demiştik. 'Burası Türkiye toprakları, buraya yabancıların girmesine izin vermemeliyiz' demiştik. Çünkü bu kalkanın amacı barış değil, savaşa hizmet ediyor. Burada kurulan kalkanın amacı Türkiye'yi korumak değil, Anadolu topraklarını korumak değil, Anadolu'da yaşayan yoksulları korumak değil, emperyalistleri ve savaş lobilerini korumaktır. Bunu ilk günden beri haykırdık, bir kez daha haykırıyoruz. Herkes bu kalkanın Türkiye'yi korumaya yönelik olmadığını duydu. Bu kalkanın, Türkiye ve bölgeye barış getirmeyeceğini duydu. Bu kalkanın Ortadoğu coğrafyasına kan getireceğini duydu. 3,5 yıldır, 'bu kalkan kurulursa kan akacak' diyoruz. 'Bu kalkan kurulur ise Türkiye, komşularıyla düşman olacak' diyoruz. 'Suriye, Irak ve İran ile Türkiye düşman olacak' diyoruz. Bugün geldiğimiz nokta tamda budur. 2,5 yıldan beri maalesef özellikle son dönemde Ortadoğu'da hemen yanı başımızda terör örgütleri kan akıtıyor" dedi.

"BU FÜZE KALKANININ KAPATILMASINI İSTİYORUZ"

Kürecik'te kurulan radar savunma üssünün kapatılmasını istediklerini dile getiren Ağbaba, şunları söyledi: "Birkaç günden beri İsrail, Filistin'e, Gazze'ye saldırıyor. Gazze'de, çoluk çocuk demeden insanları katlediyor. Çaresiz insanlar katlediliyor. Orada insanlar öldürülüyor. Bu kalkanın amacı İsrail'i korumaktır. 3 tane yerde bu kalkanın aynısı var. Birisi Katar'da, birisi Kürecik'te, birisi de İsrail'de. Bunun üçü de aynı, üçünün amacı İsrail'i korumak. Bunun üçünün de amacı Filistin'e yapılan saldırılarda İsrail'in yara almamasını sağlamak. Eğer hükümet samimi ise, eğer Başbakan samimi ise, Kürecik'in tepesinden bir kez daha sesleniyoruz,

Gazze'de ölen o çocukları düşünüyorsanız, o bebeleri düşünüyorsanız gelip bu kalkanı kapatırsınız. Bu füze kalkanının İsrail'e bilgi vermesini önlersin. Eğer sen samimi isen, akan kanları durdurmak için bu kalkanı kapat. Buradan bir kez daha çağrı yapıyoruz; amacı Türkiye'yi değil, amacı Türkiye'de yaşayan insanları değil, sadece ve sadece emperyalistleri korumak olan bu füze kalkanının kapatılmasını bir kez daha Malatya'dan haykırıyoruz. Gelin Gazze'de akan kana dur demek için, gelin Filistin'de bu drama son vermek için, Kürecik'te kurduğunuz, Kürecik'te başka bayrakların sallandığı bu füze kalkanını kapatın. Ve bu drama son verin. Bu kalkanın kapatılmasını istiyoruz. İsrail'in katliamlara son vermesini istiyoruz. CHP İnsan Hakları Komisyonu olarak, CHP milletvekilleri olarak Gazze'ye gidip o insanların dramını bütün dünyaya aktaracağımızı Kürecik'in tepesinden yinelemek istiyorum."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 194
Bu Ay : 712
Toplam : 712

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom