AKP Heyeti Gedik Mahallesinde

AK Parti heyeti, Malatya merkez ilçe Yeşilyurt Gedik Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi.

AKP Heyeti Gedik Mahallesinde Malatya İlçe

AK Parti İl Başkanı Av. Bülent Tüfenkçi, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, AK Parti Yeşilyurt Merkez İlçe Başkanı Bayram Taşkın ve beraberindeki heyetle teravih namazı sonrasındaki mahalle toplantısı yaptı.

İlçe cezaevi yerini sosyal tesis yapacaklarını söyleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Cezaevinin yerinin Yeşilyurt Belediyesi’ne tahsisini istedik. Milletvekillerimiz ve İl Başkanımızla Adalet Bakanlığı’na gittik. Gerekli işlemleri yaparak, girişimlerimizi başlattık. Bugün Adalet Bakanlığı tarafından alanın “Yeşilyurt Belediyesine devri konusunda bir mahsur yoktur” yazısı elimize ulaştı. Bundan sonra bu süreç hızlıca devam edecek. Hazineden orayı isteyip cezaevinin yerini bu bölgemiz için bir sosyal tesis haline getireceğiz. Bu sosyal tesiste eğitim, kültür ve sanat alanlarında kurslar verilecektir” ifadelerini kullandı.

Polat, “Bizim belediyeciliğimiz milletle beraber olmak ve sürekli milletin arasında olmak demektir. Milletimiz bu anlayışa ve hizmete her zaman en yüksek destek vermiş ve vermeye de devam etmektedir. Bizler halka hizmet, hakka hizmettir bilinci ile çalışıyoruz. Yeşilyurt Belediyesi her zaman yanınızda aranızda olacak. Çok kısıtlı imkanlarımız olmasına rağmen sınırlarımızı en son noktasına kadar zorlayacağız. Biz Büyükşehir belediyemizi de kendimizin bir bütünü, bir parçası olarak görüyoruz. Sadece görünen yüzünde değil, görünmeyen teknik ve eğitim boyutunda da Büyükşehir'den en yüksek derece de nasıl istifade edebiliriz, hizmeti nasıl üretebiliriz çabası içerisindeyiz” dedi.

ÇAKIR; “YEŞİLYURT HIZLI GELİŞEN VE KALKINAN BİR BÖLGEMİZ”

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, "Büyükşehirle birlikte Malatya’mız 30 Mart’tan sonra bir dönemi geride bıraktı ve yeni döneme başladı. Yeni dönem hizmet dönemi olması gerekiyor. Yeşilyurt hızlı gelişen ve kalkınan bir bölgemiz. İlçe belediyelerimiz ve Büyükşehir Belediyemizin üreteceği projelerle birlikte geçmişe nazaran daha sağlıklı bir kent dokusuna kavuşacaktır. Kuraklığın getirmiş olduğu çok önemli sorunlar var. Malatya merkezde özellikle kırsalda daha çok ileri noktada kuraklıktan dolayı su sıkıntısı var. Suların kuruması yeraltı sularının eksilmeler ve kurumalar ciddi su sorunlarını ortaya çıkardı. Bunun için ciddi çözümler üzerinde çalışıyoruz. Su büyükşehirin en büyük sorunu olarak karşımızda durmaktadır. Öncelik sırasında su üzerine çalışmalarımıza başladık. Yine yolların ve ana arterlerin yapım çalışmaları devam etmektedir. Bununla birlikte Kale’den başlayıp Yazıhan’a kadar devam eden sahil yolu projesi şuan ihale aşamasında dolayısıyla doksan km. yeni bir yol aksı doğu- batı istikametinde projesini çıkaracağız. Etap etap projelerimizi hayata geçireceğiz” dedi.

AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi de, Cumhurbaşkanlığı seçimine temas ederek, “10 Ağustos’ta cumhurbaşkanlığı seçimi var. Bu seçim yeni Türkiye’nin en önemli göstergelerinden birisidir. Türkiye’nin geleceğine yön veren, Türkiye’nin istikametinin Doğuya mı, Batıya mı gideceğini işte bu seçimler belirleyecektir. Yeni Türkiye’nin sahipleri olarak, yeni Türkiye’de söz hakkı olan milletin sözünün yerine gelmesi bakımından eski Türkiye’yi hayal edenlerle, yeni Türkiye’yi hayal edenler arasında mücadeleyi ben inanıyorum ki millet kazanacaktır” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 75
Bu Ay : 1604
Toplam : 1604

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom