Bari Dua Edelim

Ne zaman Müslümanlar bir araya gelse sonraki zamanlarda muhakkak orada kan akıyor. Filistin’de El Fetih ile Hamas’ın anlaşması sonrasında İsrail terör devleti yeniden Gazze’ye saldırdı.

Bari Dua Edelim Türkiye-Dünya

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından düzenlenen Aspuzu'da Ramazan Geceleri programı devam ediyor. Malatya Meşale Derneği ve Radyo Selam’ın katkılarıyla düzenlenen geceye, Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü Sabri Akın, Yazarlar Vakfı Malatya Şube Başkanı Araştırmacı Yazar Adil Akkoyunlu, Malatya Meşale Derneği üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şiir dinletisi ile başlayan programın ardından geceye konuşmacı olarak katılan Araştırmacı Yazar Ramazan Kayan, Filistin, Mısır, Suriye ve İslam coğrafyasında yaşanan olayları değerlendirdi. Siyonist ve kapitalist güçlerin Müslümanların bir araya gelmemesi için beşikteki çocukları dahi öldürdüklerini ifade ederek, “Ne zaman Müslümanlar bir araya gelse sonraki zamanlarda muhakkak orada kan akıyor. Filistin’de El Fetih ile Hamas’ın anlaşması sonrasında İsrail terör devleti yeniden Gazze’ye saldırmaya, dindaşlarımızı şehit etmeye başladılar. Bu mübarek Ramazan Ayı’nda bu kardeşlerimiz için sizlerden yüreğinizden gelen dualar etmenizi istiyorum. Çünkü onların buna çok ihtiyaçları var. Onların yardıma ihtiyaçları var. Onlar bir lokma ekmeğe muhtaçlar. İslam coğrafyası kan ağlıyor. Her tarafta zulüm ve ölümler var. Gün birlik günüdür. Gün birbirimizi kol kanat germe günüdür. Haydi Müslümanlar bu duruma sessiz kalmayalım. Din kardeşlerimize destek olalım. Onların acılarını paylaşalım" dedi.

Gecenin sonunda Malatya Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü Sabri Akın, günün anısına Araştırmacı Yazar Ramazan Kayan'a plaket takdim etti.  

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 1037
Bu Ay : 5927
Toplam : 5927

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom