Yeşilyurt Belediyesi Bina Buldu

Yeşilyurt Şahin Tepesi Tesislerinde basın mensuplarına iftar yemeği veren Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, 100 günlük çalışmasını ve projelerini özetle sinevizyon ile gösterdi.

Yeşilyurt Belediyesi Bina Buldu Malatya İlçe

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Yeni Yeşilyurt’u hep birlikte kuracağız. Yeşilyurt’u hep birlikte yöneteceğiz” dedi.

Yeşilyurt Şahin Tepesi Tesislerinde basın mensuplarına iftar yemeği veren Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, 100 günlük çalışmasını ve projelerini özetle sinevizyon ile gösterdi.

Burada konuşan Hacı Uğur Polat, Eylül ayına kadar 6 yerde semt konakları olarak bilinen yeşil konaklar yapacaklarını bildirdi. Proje Koordinasyon Merkezi’nin önümüzdeki aylarda hizmete gireceğini belirten Polat, Fahri Kayahan ve Bostanbaşı bölgesine bölge park yapacaklarını bildirdi. Malatya Büyükşehir Belediyesi'nden, kendi sınırları içerisindeki parkları aldıklarını söyleyen Polat, önümüzdeki günlerde makine paklarına 12 araç takviyesi yapacaklarını vurguladı.

Özellikle temizlik ve çöp konusunda iddialı olduklarına dikkat çeken Polat, “100 günde çöp ve temizlik konusunda şikayet almadık. İnşallah, çöp ve temizlik konusunda şikayet almamak için çaba göstereceğiz” ifadelerini kullandı.
İlçeye bir seyir kulesi düşündüklerini, bu konuda 3 yerden birinde yapacaklarını dile getiren Polat, hizmetlerde istişareye ve yeşil alana önem vereceklerine parmak bastı.

“Yeni Yeşilyurt’u hep birlikte kuracağız. Yeşilyurt’u hep birlikte yöneteceğiz. Yeşili ön planda tutacağız. Yeni Yeşilyurt, yeni belediyecilik” sloganı ile yola çıktıklarını vurgulayan Polat, yeni yapılanma ve binalar konusunda da bilgiler aktardı.

Malatya Şehirlerarası Otobüs Terminali İşletmesi (MAŞTİ) karşısındaki kapanan İl Özel İdare binasının bir bölümünü aldıklarını ve başkanlık ile yönetim ile bazı birimleri burada hizmete sunduklarını belirten başkan Polat, Meteoroloji binasını da aldıklarını ve burada da belediyenin bazı birimlerinin hizmet vereceğini söyledi.

Polat, basın mensuplarının çeşitli konulardaki sorularını da cevaplayarak, “Olumlu ve art niyetli olmayan eleştirilere her zaman açığız. Basının bize yol gösterici olacağını biliyoruz. Basın bizim için önemlidir. Vatandaş ile belediye arasında köprü görevi olan basın mensuplarının öneri ve temennilerini her zaman göz önünde bulunduracağız” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 640
Bu Ay : 1263
Toplam : 1263

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom