Yaz Kursiyerlerine İftar Verildi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, İl Müftülüğü tarafından organize edilen Melekbaba Özgürtepe Camii Yaz Kur’an Kursu öğrencilerine iftar verdi.

Yaz Kursiyerlerine İftar Verildi Malatya Haber

Metin Emiroğlu Anadolu Lisesi bahçesinde düzenlenen iftar programında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, çocukların sokaklarda zamanlarını tamamen boşa geçirmeden hem oyun oynamaları, hem de kurslara giderek kendilerini yetiştirmelerinin çok önemli olduğunu söyledi. Gençleri ve çocukları daima önemsediklerini hatırlatan Başkan Çakır, iftar yemeğini de bu yüzden düzenlediklerini kaydetti.

Gençlerin gelecekte büyüklerin yerini alacağını belirten Başkan Çakır, “Sizlere güveniyoruz. Eğitim alanında kendinizi yetiştirecek ve çevrenizde örnek çocuklar olacaksınız. Çevreye saygılı, büyüklerini ve küçüklerini bilen, mahallenin sorunlarını görebilen, mahalleye faydalı olabilecek her türlü işte yardımcı olabilen pırıl pırıl gençler olacaksınız. Bu eğitimlere gitmenizin okulunuzdaki eğitimlerinize de katkısı olacak. Dolayısıyla hem ailenize hem de topluma faydanız olacak” şeklinde konuştu.

Başkan Çakır, öğrenceleri tebrik ettiğini belirterek, “Başta cami imam hatibi olmak üzere velilerimize ve kursa emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İftar yemeğinde, 75 yaşındaki kurs öğrencisi Fatma Taner programa katılanların ilgi odağı oldu. Fatma Taner’in Yaz Kursu’nda Kur’an-ı Kerim okumayı öğrendiği kaydedildi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 268
Bu Ay : 1003
Toplam : 1003

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom