Balyoz Davasında Yeni Gelişme

Eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök ile eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman, haklarında yeniden yargılama kararı verilen 236 Balyoz sanığının 3 Kasım’da görülecek ilk duruşmasına tanık olarak çağrıldı.

Balyoz Davasında Yeni Gelişme Türkiye-Dünya

İki ismin, Yargıtay’dan dönen Balyoz sanıklarının dosyasında tanık olarak dinlenmesine karar verilmişti.
Anayasa Mahkemesi, Balyoz Davası'yla 18 Haziran 2014 tarihinde "Hak ihlali" kararını vermişti. Bu karar üzerine dava dosyasının bulunduğu İstanbul Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi, emekli Orgeneraller Çetin Doğan, İbrahim Fırtına ve MHP Milletvekili emekli Korgeneral Engin Alan’ın da aralarında bulunduğu 236 sanığın yeniden yargılanmasına karar vermişti. Mahkeme 236 sanığın tahliyesine de karar vermişti.
Dosya üzerindeki incelemesini tamamlayan mahkeme ilk duruşmanın 3 Kasım 2014 tarihinde yapılmasına karar verdi.

Mahkeme, Anayasa Mahkemesi’nin hak ihlali olarak kabul ettiği ve sanıkların dinlenmesini istediği eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök ile eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman’ın tanık olarak dinlenilmesine karar verdi.

Öte yandan, Balyoz Davası'nda aldıkları mahkumiyet kararları Yargıtay tarafından bozulan 88 sanığın yargılandığı davada, mahkeme ilk celse 25 sanığın beraatine, 62 sanığın ise dosyasını ayırarak yeniden yargılanmalarına hükmetmişti. Dosyası ayrılan 62 sanığın yargılandığı dava ise 10 Kasım 2014 tarihine erteleyen mahkeme bu duruşmada da eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök ile eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman tekrardan tanık olarak dinlenilmesine hükmetmişti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 450
Bu Ay : 4248
Toplam : 4248

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom