İçme Suyu Sorunu Çözülüyor

Kuraklığa bağlı olarak Darende'de bir süreden beri yaşanmakta olan içme suyu sorunu, belediyenin sondaj kuyularından çıkan suları şebekeye vermesiyle çözüme kavuşuyor.

İçme Suyu Sorunu Çözülüyor Malatya İlçe

Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Köprügözü mevkisine vurulan sondajdan çıkan suyun şebekeye verildiğini belirterek, sorunları bir bir çözüme ulaştıracaklarını kaydetti.

Darende Belediyesi’nin Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) ile ortaklaşa yürüttüğü çalışma neticesinde sondaj kuyusundan çıkan ve saniyede 15 litre debisi bulunan suyun tahlillerinin olumlu çıkması ile şebekeye verildi.

Çıkan suyun şebekeye verilmesi çalışmalarını inceleyen Başkan Eser, “Ülke genelindeki kuraklığa bağlı olarak Darende’mizde yaşanan içme suyu sorununda iki sondaj kuyusundan sular çıkararak güzel bir neticeye ulaştık. Tahlilleri yapıldı, suları sisteme veriyoruz. Sisteme verdiğimiz bu sular sorunu önemli ölçüde çözecektir. İkinci kuyudan çıkan suyu da en kısa sürede sisteme bağladığımızda inşallah evinde su akmayan vatandaşımız kalmayacaktır. Sondaj çalışmalarımız devam ediyor. Farklı noktalara vurduğumuz kuyulardan güzel neticeler çıkmasını bekliyoruz. Sondaj vurulurken mümkün olduğunca derinlere inerek yeraltı kaynak sularına ulaşıp vatandaşlarımıza sağlıklı ve güzel bir su sunmak istiyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 57
Bu Ay : 6854
Toplam : 6854

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom