İnönü Üniversitesi Kemale Erdi

1975 yılında kurulan İnönü Üniversitesi, kuruluşunun 40’ıncı yılına hazırlanıyor. 2014-2015 eğitim-öğretim yılını “40. yıl” olarak geçirmeye hazırlanan Üniversite, bunun için özel bir logo çalışması yaptırdı.

İnönü Üniversitesi Kemale Erdi Malatya Eğitim

1975 yılında kurulan İnönü Üniversitesi, kuruluşunun 40’ıncı yılına hazırlanıyor. 2014-2015 eğitim-öğretim yılını “40. yıl” olarak geçirmeye hazırlanan Üniversite, bunun için özel bir logo çalışması yaptırdı. Hazırlanan logo ilk defa 40. Yıl Ormanı için başlatılan “Üniversitemde Dikili Ağacım Olsun” kampanyasında kullanıldı.

2014-2014 Akademik Yıl içinde gerçekleştirilecek birçok açılışın, sempozyum, panel ve konferansın “40. Yıl Etkinlikleri” başlığı altında yapılacağı öğrenildi. İnönü Üniversitesi’nin bu yılki mezuniyet töreninde konuşan ve insan hayatında olduğu gibi, kurumların hayatında da kırk yaşın önemli olduğuna vurgu yapan Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, Üniversitenin 40’ıncı yılına girdiğini açıklamıştı: “İnönü Üniversitesi, bugün itibarıyla 39’uncu akademik yılını tamamlamış bulunuyor.

Önümüzdeki yıl, İnönü Üniversitesinin 40’ıncı akademik yılı olacak. Biliyorsunuz, 40 yaş, kültürel geleneğimizde ‘kemâlât dönemi’nin başlangıcı olarak kabul edilir. İnsan hayatında olduğu gibi, kurumların hayatında da geride bırakılan 40 yıl oldukça önemlidir. 40’ıncı yılına giren bir üniversitenin kurumsal anlamda artık kemâlât dönemine girdiğini düşünüyorum. Fakat bu ‘kemâlât’ın lafta kalmaması, icraatta da kendisini göstermesi gerektiğinin altını özellikle çizmek istiyorum. Eskilerin de dediği gibi: ‘Tahsîl-i kemâlât, kem âlât ile olmaz.’ Yani eksik araçlarla kemâlât elde edilemez. Onun için, bizim daha çok çalışmamız, daha fazla yayın yapmamız, daha fazla proje üretmemiz ve her şeyden öte Üniversitemizi geliştirmeyi kendimize dert edinmemiz gerekiyor.” İfadesi kullanıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 730
Bu Ay : 5924
Toplam : 5924

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom