Bir An Önce İtfaiye Araç Sayısı Arttırılmalı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “En kısa sürede hem İtfaiye Müdürlüğünün hem de Orman ve Su İşleri Müdürlüğü’nün orman yangınlarına müdahale edecek arazi itfaiye araçlarının çoğaltılmasını bekliyoruz” dedi.

Bir An Önce İtfaiye Araç Sayısı Arttırılmalı Malatya Siyaset

Geçtiğimiz günlerde Malatya merkez ilçe Yeşilyurt Kırlangıç Mahallesi’nde dağlık bölgede çıkan yangına Malatya’da arazi itfaiye-yangın araçlarının eksik olması nedeniyle geç müdahale edilmesini TBMM gündemine taşıyan Ağbaba, Malatya’nın 1 milyon 881 bin 270 dekar alanının orman olduğunu belirterek “Dağlık ve ormanlık alanlardaki yangınlara müdahale edecek araç gerecin yetersiz olması büyükşehir olmuş bir kent için önemli bir kayıptır. En kısa sürede hem İtfaiye Müdürlüğünün hem de Orman ve Su İşleri Müdürlüğü’nün orman yangınlarına müdahale edecek arazi itfaiye araçlarının çoğaltılmasını bekliyoruz” dedi.

TBMM Başkanlığına soru önergesi veren CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba “760 bin nüfusuyla Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en büyük illerinden biri olan Malatya’nın 1.881.270 dekar alanı orman olup, şehrin muhtelif yerlerine fidan dikimleri devam etmektedir. Bu kadar büyük orman potansiyeli olan bir şehirde dağlık ve ormanlık alanlarda yangın söndürmek için yeterli araç gerecin olmaması büyük bir kayıptır” şeklinde konuştu.

“CİĞERİMİZ YANMADAN”

Bir taraftan milyonlarca lira harcanarak dağlık araziler bile ormanlık alana çevrilirken, diğer taraftan yangınları söndürmek için gerekli araç gerecin temin edilmemesinin çelişki olduğunu belirten Ağbaba, Malatya’nın ciğerlerinin yanmasını önlemek ve daha acı olaylarla karşılaşmamak için en kısa sürede dağlık bölgelerdeki yangınlara müdahale edecek araç gereç ihtiyacının karşılanması gerektiğini söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 388
Bu Ay : 6368
Toplam : 6368

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom