Kuzey Irak'la Güç Birliği Çalıştayı Yapıldı

Prof. Dr. Battal, yaklaşık iki yıldır Kuzey Irak Kürdistan Bölgesi’nde eğitim, öğretim ve sağlıkta tanıtım çalışmalarının devam ettiğini ifade etti.

Kuzey Irak'la Güç Birliği Çalıştayı Yapıldı Türkiye-Dünya

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde (YYÜ) Kuzey Irak'taki 6 üniversitenin de katılımıyla iki gün sürecek olan "Güç Birliği Çalıştayı" başladı. 

Çalıştay için Van'a gelen Kuzey Irak'ın 6 üniversite rektörü ve rektör yardımcısı, ilk olarak YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal'ı makamında ziyaret etti. Kuzey Iraklı misafirleri makamında kabul eden YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, onlara üzerinde üniversitenin logosu bulunan çeşitli hediyeler verdi. Duhok, Zaho, Raparin, Erbil Politeknik, Duhok Politeknik ile Işık üniversitesi yöneticileri de yanlarında getirdikleri hediyeleri Rektör Prof. Dr. Battal'a takdim etti.

Ziyaretin ardından YYÜ Senato Odası'nda basın mensuplarına açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Peyami Battal, misafirlere Kuzey Irak'ta kendilerine gösterilen ilgi ve misafirperverlikten dolayı teşekkür etti. Çalıştayı Kuzey Irak üniversiteleri ile ortak çalışmalar yapmak amacıyla düzenlediklerini kaydeden Rektör Prof. Dr. Battal, yaklaşık iki yıldır Kuzey Irak Kürdistan Bölgesi’nde eğitim, öğretim ve sağlıkta tanıtım çalışmalarının devam ettiğini ifade etti. Prof. Dr. Battal, "Bu çalıştayda, üniversitelerimiz arasında işbirliğini, eğitim ve öğretim, sağlık, araştırma, öğrenci ve öğretim üyesi değişimi gibi konularda görüşmeler yapacağız.

Daha sonra misafirlerimize üniversitemizi gezdireceğiz. İnşallah bu çalıştay hayırlara vesile olur" dedi.
Zaho Üniversitesi Rektörü Lazgin A. Jamil ise, YYÜ Rektörü Prof. Dr. Battal'a üniversiteler arasındaki dostluğu başlattığı için teşekkür ederek, "Öncelikle Van'da bu güzel şehirde olduğumuz için mutluyuz. Üniversiteler arası işbirliğine önem veriyoruz. Bu işbirliği ile inşallah her anlamda ilişkilerimiz daha ileriye gidecek. Biz üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazırız" diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından iki gün sürecek olan "Güç Birliği Çalıştayı"na geçildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 658
Bu Ay : 7455
Toplam : 7455

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom