Kimsesiz Çocuklara İftar Verildi

Malatya’da çocuk evlerinde kalanlara 5 yıldızlı otelde iftar yemeği verildi.

Kimsesiz Çocuklara İftar Verildi Malatya Haber

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mezun ve Öğrencileri Derneği (İİBF’liler) koordinasyonunda Anemon Otel sponsorluğunda gerçekleştirilen organizasyon ile Malatya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Evlerinde kalanlara iftar yemeği verildi. İftar yemeğine İİBF’lier Derneği Başkanı Murat Karaca, Anemon Otel Müdürü Ahmet Turan Demirtaş ve Çocuk Evleri Müdürü Müdessim Keçeci ile çocuk evleri çalışanları ve çocuklar katıldı.

İİBF’liler Derneği Başkanı Murat Karaca, sosyal olarak korunma ihtiyacı duyan çocuklara yönelik toplumsal farkındalığın artmasının çok önemli olduğunu, Malatya’da faaliyette bulunan işletmelerimize bu alanda önemli sorumluluklar düştüğünü ifade etti. Sözlerine bir ilin kalkınmasının sadece iyi kar eden kurumların sayısının artmasıyla gerçekleşemeyeceğini, bunun yanı sıra toplumsal sorunlara duyarlılığın da aynı hızla artması gerektiğini vurgulayarak devam eden Karaca, Anemon Otelin çocuklarımızı otelinde ağırlamasının, özellikle bu güzel ayda bunu yapmasının, diğer işletmelerimize de örnek teşkil edeceğini ve çözümü zor gibi görünen birçok meselenin STK ve İşletmelerin ortak çalışmalarıyla giderilebileceğini ifade etti.

Anemon Otel Müdürü Ahmet Turan Demirtaş ise, “Çocukları otelimizde ağırlamak, onlarla birlikte olmak ve onların gözlerindeki sevinci görmek bize huzur verdi. İİBF’lier Derneği’ne bu organizasyonun yapılmasına vesile olduğu ve Malatya’nın sosyal sorunlarına gösterdiği duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyoruz” dedi. STK’ların bu gibi sosyal sorunların tespitinde ve çözümünde öncü olması gerektiğini vurgulayan Demirtaş, İİBF’liler Derneği tarafından düzenlenecek organizasyonlarda derneğin yanında yer almak istediklerini de belirtti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 204
Bu Ay : 1772
Toplam : 1772

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom