Güneş Gözlüğü Alırken Dikkat Edin

Gözlükçü esnafı Abdurrahman Gürbüz, güneş gözlüğü alırken vatandaşları dikkatli olmaları hususunda uyardı.

Güneş Gözlüğü Alırken Dikkat Edin Malatya Yaşam-Sağlık

Gürbüz Optik Yönetim Kurulu Üyesi Gürbüz, gözlüğün mutlaka gözlükçüden alınması gerektiğini ifade ederek, dışarıdan ve internet üzerinden satılan gözlüklerin garantisi olmadığını belirtti.

Dışarıda satılan gözlüklerin göz sağılığını bozduğunu kaydeden Gürbüz, "Gözlüklerin belirli bir koyuluk standardı var. Camın belirli bir standardının olması gerekiyor. Koyuluk, bu standardın üzerinde olursa göze zarar veriyor" dedi.
Gürbüz, ünlülerin taktıkları gözlüklerin vatandaşlar tarafından büyük rağbet gördüğünü ifade ederek, "Bir ünlünün taktığı gözlük o yıl trend oluyor. Bayanlar, büyük kelebek modellerini tercih ediyor. Erkekler ise standart damla model dediğimiz gözlükleri genelde alıyorlar" diye konuştu.

Gözlük alırken vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyaran Gürbüz, "Göz sağlığına dikkat eden kişiler marka olmasına önem veriyor. Fiyatları orta derecedeki bir ürün den çok farklı ama uzun vadede kullanılabiliyor. Uzun seyahatlerde sürekli güneş gözlüğü taktığınızda hiçbir sıkıntı olmuyor. Ama orta derece ve alt gruptaki ürünlerde uzun seyahatlerde baş ağrısı yaşanabiliyor. Bu nedenle iyi ve marka olan bir gözlük almak vatandaşlarımız açısından daha avantajlı" ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 200
Bu Ay : 6997
Toplam : 6997

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom