Günde 2 Bin Kişilik Yemek İkramı Yapılıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Esenlik Şirketi tarafından Ramazan ayı dolayısıyla günde 2 bin kişiye iftar yemeği ikram ediliyor.

Günde 2 Bin Kişilik Yemek İkramı Yapılıyor Malatya Haber

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Esenlik Genel Müdürü Hulusi Boyraz, Genel Müdür Yardımcıları Yusuf Orhan, Kadir Çelik, Mesut Bozkurt, Erhan Soylu iftar çadırında yemek dağıttı. İftarını vatandaşlarla birlikte yapan Başkan Çakır, masaları tek tek gezerek vatandaşlarla sohbet etti.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, "Ramazan ayı bereket, dayanışma, yardımlaşma aylarıdır. Ramazan ayını vesile kılarak bu ayda daha bilinçli hareket etmeliyiz. Bu ayı vesile kılarak kardeşliği ön plana çıkarmalıyız. Yerel yöneticiler olarak Ramazanı en iyi şekilde değerlendiriyoruz. Bu ayda birçok etkinliğimiz olmakta. Kuru gıda yardımlarımızın yanında gezici aşevi ve iftar çadırında halkımıza iftar yemeği dağıtıyoruz. Yine farklı etkinliklerin yaşandığı Aspuzuda Ramazan Geceleri ve Dini Yayınlar Fuarı halkımıza bu ayın maneviyatını yaşatmakta. Bu vesile ile halkımızın Ramazan ayını kutluyorum, Allah oruç tutanların oruçlarını kabul eylesin. Sağlık ve huzur içerisinde nice Ramazanlara kavuşmayı nasip eylesin" ifadelerini kullandı.

Esenlik Genel Müdürü Hulusi Boyraz ise, "Malatya’da Ramazan ayı dolu dolu geçmekte. Bu yıl bütün etkinliklerin bir arada toplanması halkımıza kolaylık sağlamakla birlikte, ferah bir ortamda Ramazan ayının etkinliklerinden faydalanmaya vesile kılmıştır. Büyükşehir Belediyemizin koordinasyonunda yapılan etkinliklerin bir kısmını şirketimiz üstlenmiştir. Bunlardan en önemlisi iftar çadırı ve gezici aşevi etkinliğimiz. Bu yıl belediye binamızın yanında açtığımız iftar çadırı ve gezici aşevi ile her gün 2 bin kişiye iftar yemeği dağıtıyoruz. Ramazan ayının paylaşmak olduğunun bilincinde hareket eden şirketimiz gerçekleştirmiş olduğu faaliyetler ile sosyal sorumluluk görevini yerine getirmektedir" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 803
Bu Ay : 4360
Toplam : 4360

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom