Haşere İle Mücadelede Dikkatli Olun

Malatya İl Halk Sağlığı Müdürü Doktor Kemal Şener, “Biyosidal ürünler yerine zirai mücadelede kullanılan kimyasalların ya da Sağlık Bakanlığı’nca ruhsatlanmamış ürünlerin kullanımı halk ve çevre sağlığını tehdit etmektedir” dedi.

Haşere İle Mücadelede Dikkatli Olun Malatya Haber

İl Halk Sağlığı Müdürü Doktor Kemal Şener, yaptığı açıklamada, “Biyosidal ürünler, değişik yöntemler ile zararlı organizmaları etkisizleştiren maddeler olarak tanımlanır. Bu ürünler; halkın kullanımına yönelik olanlar ve uzman kişiler tarafından kullanılabilecek olan ürünler olarak sınıflandırılır. Ülkemizde çevre ve halk sağlığını korumaya yönelik ilaçlamalar Halk Sağlığı Müdürlükleri tarafından “Biyosidal Ürün Uygulama İzin Belgesi” verilmesi uygun görülen şirketlerce yapılmaktadır. Bu sayede eğitimli çalışanlarca ruhsatlı kimyasallar uygun metotlarla uygulanarak doğru mücadele gerçekleştirilebilmektedir” ifadelerini kullandı.

“Biyosidal ürünler yerine zirai mücadelede kullanılan kimyasalların ya da Sağlık Bakanlığı’nca ruhsatlanmamış ürünlerin kullanımı halk ve çevre sağlığını tehdit etmektedir.

Bu nedenle halkımızın kendi sağlığı ve çevre sağlığı açısından uygulayıcı firmalardan, mutlaka yetki belgelerini talep etmeleri ve yapılan uygulamalara ait düzenlenecek resmi belgeyi istemeleri doğabilecek kötü sonuçları engelleyecektir” diyen Şener, açıklamasını şöyle tamamladı:

“Kurumumuzca periyodik olarak denetlenen bu firmalarla ilgili bilgilere Türkiye Halk Sağlığı Kurumu’nun http://cevresagligi.thsk.saglik.gov.tr internet sitesinden erişilebilir.

Bu konudaki şikayet ve ihbarlar ile bilgi edinme için Malatya Halk Sağlığı Müdürlüğü Çevre ve Çalışan Sağlığı Şube Müdürlüğü’nün 0422 3232603 numaralı telefonu aranabilir.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 1014
Bu Ay : 2596
Toplam : 2596

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom