Diş Fakültesi İlk Mezunlarını Verdi

Malatya İnönü Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinin ilk mezunları düzenlenen bir törenle meslek yeminini yaptı.

Diş Fakültesi İlk Mezunlarını Verdi Malatya Eğitim

İnönü Üniversitesinden Mezun Diş Hekimi Adayları Ant İçtiler

İnönü Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinin ilk mezunları düzenlenen bir törenle meslek yeminini yaptı.

Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen ant içme törenine Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İsmail Özdemir, Prof. Dr. Yusuf Türköz, Malatya Diş Hekimleri Odası Genel Sekreteri Dr. Gökmen Kenan Özdal, Genel Sekreter Doç. Dr. Kadir Kartalcı, Genel Sekreter Yardımcısı Cevdet Atalan fakülte dekanları, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende, Diş Hekimliği Fakültesi mezunları adına ilk konuşmayı yapan dönem birincisi Dr. Kübra Yaşar, mezun olmaktan dolayı yaşadığı mutluluğu dile getirerek bu süreçte kendilerine destek olan başta aileleri, hocaları ve İnönü Üniversitesi yöneticilerine teşekkür etti. Son derece mükemmel bir eğitim süreci yaşadıklarını belirten Dr. Yaşar, buradan edindikleri bilgi ve tecrübe ile bundan sonra hastalarına şifa dağıtacak olmalarından dolayı ayrı bir heyecana sahip olduklarını dile getirdi.

Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serkan Polat, “Ne mutlu ki Diş Hekimliği Fakültesi olarak pek çok ilklerimizi siz değerli dostlarımızla paylaşma imkânı bulduk. Bu yılda hem lisans, yüksek lisans hem de doktora düzeyinde ilk mezunlarımızı vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu zorlu ve pahalı eğitim sürecini başarıyla geride bırakan genç meslektaşlarımı kutluyorum.” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Diş Hekimliği Fakültesi’nin kurucu dekanı olan şimdiki Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ünsal Özgen ve Malatya Diş Hekimleri Odası Genel Sekreteri Dr. Gökmen Kenan Özdal ise yaptıkları kısa konuşmada Diş Hekimliği Fakültesi’nin bu yıl itibariyle ilk mezunlarını vermesinin heyecanını yaşadıklarını belirterek, bu durumdan duydukları memnuniyeti ifade ettiler ve mezunlara bundan sonraki hayatlarında başarılar dilediler.

Yapılan konuşmaların ardından dönem birincisi Dr. Kübra Yaşar, yaş kütüğüne plaket çaktı ve birincilik ödülü ile diplomasını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Özdemir’in elinden aldı. 15 mezun öğrenciye diplomalarının verilmesinden sonra yapılan Hipokrat Yeminini ile tören sona erdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 370
Bu Ay : 6350
Toplam : 6350

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom