Gazeteciler Yeni Cemiyet Kurdu

Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti’nin (MYGC) resmi açılışı törenle gerçekleştirildi.

Gazeteciler Yeni Cemiyet Kurdu Malatya Kültür-Sanat

Turgut Temelli Caddesi Güven İş Merkezi Kat 5’deki cemiyetin resmi açılışında konuşan MYGC Kurucu Başkan Ahmet Keskin, “Demokratik ve şeffaf toplumlarda basın çok önemli bir rol oynamaktadır. Bazı düşünürlerin medyayı dördüncü kuvvet olarak kabul etmeleri boşuna değildir. Basın, bilginin topluma aktarılmasında en etkili rolü oynamaktadır. Türkiye gibi katılımcı demokrasilerin olmazsa olmazıdır. Kamuoyunun oluşmasında, insanların olaylara bakış açılarının oluşmasında basın en kritik rolü üstlenmektedir” dedi.

Keskin daha sonra şunları söyledi:

“Kuruluşumuzun hemen ardından istiyoruz ki Malatya basını için, basın mensupları için ve tüm hemşerilerimiz için güzel adımlar atalım. Meslektaşlarımızın şevkini arttırmak için basın ödülleri verilmesi hususunda çalışmalarımız devam ediyor. Yakın zamanda inşallah “Malatya Basın Ödülleri” için yarışma duyurusunda bulunacağız.

Gazetecilik, internet yayıncılığı, televizyon programı, röportaj, fotoğraf, radyo programı, köşe yazısı gibi branşlarda her sene Malatya’nın en iyilerini seçip meslektaşlarımızın heyecanlarına katkıda bulunacağız. Bunların yanı sıra şehrimizin basın tarihinin çıkarılabilmesi için geçmiş yıllarda mesleğe hizmet etmiş Malatyalı meslektaşlarımız için anma günlerinin düzenlenmesi, mesleki eğitim programları, mesleki gezi programları gibi hususlar derneğimizin programında bulunmaktadır.“

Gazeteci Mikail Pelit de, cemiyet binasında bir salona merhum gazeteci Erhan Kırçuval’ın ismini verdiklerini ifade ederken, Kırçuval’ın  Didem Çeribaşı da konuşmasında, babasının isminin yaşatılmasından dolayı teşekkür etti.
Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, toplumdaki hadiselerin, berrak ve şeffaf şekilde aktarılması noktasında basına büyük görevler düştüğünü söyledi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ise, medyanın 4’ncü kuvvet olduğuna dikkat çekerek, Malatya’nın medya açısından güçlü bir il olduğunu vurguladı.

AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi de,”Demokrasinin vazgeçilmez unsurları siyasi partiler ise, aynı şekilde bağımsız ve özgür basın organları da gazeteler, televizyonlar ve basın organları gelir. Basın çalışanlarının ekonomik sorunlardan uzak olması lazım. Bağımsızlık ve tarafsızlık basının temel ilkeleridir” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ertan Mumcu ise, yeni cemiyetin hayırlı olması temennilerini iletip, “Malatya halkının gerek özel ve gerek kamusal çıkarlarına hizmet eden bir cemiyet olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç da, şehrin kalkınması ve ülkenin gelişmesinde basının önemini dile getirip, basın çalışanlarının vefakar ve cefakar olarak görev yaptıklarını söyledi.

Birlik Vakfı Malatya Şube Başkanı Sadi Ergül de, basın ile ilgili görüşlerini dile getirdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 23
Bugün : 58
Bu Ay : 5252
Toplam : 5252

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom