Malatya'da Ramazan Denetimi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Ekipleri tarafından 600 dolayında işyeri, 1500 dolayında ölçü ve tartı aleti denetlenirken, ikazlara rağmen kurallara uymayanlara yasal işlem yapıldı.

Malatya'da Ramazan Denetimi Malatya Asayiş

28 Haziran Cumartesi günü başlayacak olan Ramazan ayı dolayısıyla Malatya Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından işyerleri denetimi artırıldı.

Konuyla ilgili olarak verilen bilgilere göre, yaklaşan Ramazan ayı nedeniyle Malatya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’na bağlı Zabıta Şube Müdürlüğü ekipleri başta gıda üretim ve satışı yapan işyerleri olmak üzere Malatya genelinde hijyen, ruhsat ve gramaj konularında kontrollerini sıklaştırdı.

600 işyeri denetlendi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından, içerisinde bulunduğumuz hafta içerisinde gıda üretim ve satışı yapan 300 dolayında işyeri etiket, fiyat listesi, hijyen ve ruhsat yönünden denetlenirken, kurallara uymadığı tespit edilen 38 işyerine ihtar tutanağı düzenlendiği, uyarı ve ikazlara rağmen yükümlülüğünü yerine getirmeyen 1 işyerine ise cezai işlem yapıldığı kaydedildi.

Ayrıca Malatya Merkezde faaliyet gösteren 300 dolayında fırının da gerekli standartlar açısından denetlendiği, denetlemeler sırasında standartlara uymayan 5 işyerine cezai işlem uygulandığı belirtildi.

1500 adet ölçü ve tartı aleti kontrol edildi

Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Zabıta ekipleri ayrıca ölçü ve tartı aletlerini de kontrol etti. 1500 dolayında aletin kontrol edildiği denetimler sırasında bozuk olduğu tespit edilen alet sahiplerine ihtar tutanağı tanzim edildiği, ihtarlara rağmen onarılmayan 35 ölçü ve tartı aleti ilgilisine cezai işlem uygulandığı kaydedildi.

Denetimler Ramazan ayında daha da sıklaştırılacak

Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun kapsamında denetimlerini düzenli bir şekilde yapan Malatya Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekiplerinin, hafta sonunda başlayacak olan Ramazan ayında bu denetimlerini daha da sıklaştıracağı belirtildi. Yapılan açıklamada, esnafların kurallara uymaları istenirken, vatandaşların da kurallara uymayanları yetkililere bildirmeleri istendi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 134
Bu Ay : 3578
Toplam : 3578

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom