Ağbaba'dan Küçükşahin'e Ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, "Balyoz tezgahını kuranlar yargılandığı zaman bu dava sonuçlanır" dedi.

Ağbaba'dan Küçükşahin'e Ziyaret Malatya Siyaset

AYM'nin Balyoz Davası kararı ile ilgili gazetecilere açıklamada bulunan Ağbaba, "Balyoz, Cumhuriyet tarihindeki en haksız yapılan davalardan biridir. Bu bir siyasi davadır. Ve burada Türkiye Cumhuriyeti ordusunun geleceği birileri tarafından şekillendirildi.

Önümüzdeki 20-30 yılda ordunun hangi kademesinde, kimin göre yapacağına karar verildi. Maalesef bu balyoz yapılırken, Özellikle bazı gruplar, bazı basın organları ve bazı kesimler bunu bir demokrasi mücadelesiymiş ve askeri vesayetin kaldırılması gibi sunmaya çalıştılar. Ama bunun öyle olmadığını yaşadığımız süreçte gördük. 17 Aralık'taki operasyonla beraber başta Başbakan'ın baş danışmanı buna 'bu kumpastır" dedi. Arkasından Başbakan 'kumpastır" dedi. Sonra da bakanlar bunun haksız bir yargılama olduğunu söylediler. Gecikmişte olsa bu önemli bir karardır ve mutluluk vericidir. Çünkü Balyoz Davası'nda 3,5 yıllık bir süre geçti. Çok büyük haklar ihlal edildi. Çok büyük acılar yaşandı. İnsanlar hasta oldu ve öldü" diye konuştu.

"BALYOZ KURGULANMIŞ VE TÜRKİYE'NİN ÖNÜNE SÜRÜLMÜŞTÜR"

Ağbaba, Balyoz Davası'nın birileri tarafından kurgulandığını iddia ederek, şunları söyledi: "Bunu yapanlardan mutlaka hesap sorulmalıdır. Bu darbenin bitimi, bu haksızca, hukuksuzca insanları cezaevine tıkıp, onların geleceğini yok edenlerin yargılanmasıyla olur. Bu anlamda hem Balyoz hem de diğer siyasi davalarla ilgili mücadelemiz sürüyor. Ama şunu belirtmek istiyorum; Balyoz, birileri tarafından kurgulanmış, Türkiye'nin önüne sürülmüştür. Ve maalesef buna da birçoğumuz sessiz kalarak destek olmuşuz. Balyoz tezgahını kuranlar yargılandığı zaman bu dava sonuçlanır. Umuyorum ki Türkiye bir daha böyle bir şey yaşamaz. "

KÜÇÜKŞAHİN'İ ZİYARET ETTİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Balyoz Davası'nda tahliye olan emekli Kurmay Albay Ahmet Küçükşahin'i ziyaret etti.
Küçükşahin'i, Malatya'nın Gündüzbey Mahallesinde bulunan evinde ziyaret eden Ağbaba'nın ziyareti basına kapalı olarak gerçekleştirildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 1070
Bu Ay : 5960
Toplam : 5960

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom