Kayısı Entegre Mücadele Eğitimi Başladı

Malatya’da Kayısı Entegre Mücadele Hizmet İçi Eğitiminin 2’nci etabı başladı.

Kayısı Entegre Mücadele Eğitimi Başladı Malatya Haber

Malatya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nün Karakavak hizmet binasında başlayan toplantının açış konuşmasını yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, "Öncelikle sizleri Malatya'da ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. 5 gün boyunca eğitimler devam edecek. Bu eğitimlerden uygun olan tüm mücadele yöntem ve tekniklerini uyumlu bir şekilde kullanarak, zararlı organizmaların popülasyon yoğunluklarını ekonomik zarar seviyesinin altında tutmamız gerektiğini öğrenmeliyiz. Entegre ve bu sistemin uygulandığı kayısı entegre mücadelesi konusunda verilen eğitimleri bulunduğunuz bölgelerde uygulamanız bu eğitimin amacına ulaştığının göstergesi olacaktır" dedi.
Eğitime Diyarbakır Zirai Mücadele Araştırma İstasyonu Müdürlüğü'nden katılan konu uzmanları entegre mücadele yöntemleri hakkında görsel sunum yaptılar. Ayrıca kayısı bahçeleri gezilerek hastalık, zararlılar ve yetiştiricilikle ilgili konularda pratik olarak uygulamalı eğitimler vereceklerini söylediler.

Kayısı Entegre Mücadele Hizmet İçi Eğitiminin birinci etabı Diyarbakır Zirai Mücadele Araştırma İstasyonu Müdürlüğünde yapılmıştı.

Eğitim toplantısına Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Selahattin Günci, Bakanlık yetkilisi, İl Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğündeki konu ile ilgili çalışan teknik elamanlar, ülkemizin farklı illerinde kayısı konusunda çalışan teknik elamanlar ile bölgeden sorumlu Diyarbakır Zirai Mücadele Araştırma İstasyonu Müdürlüğü'nden konu uzmanları katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 14
Bugün : 479
Bu Ay : 7276
Toplam : 7276

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom