UMKE Tatbikatı Yapıldı

Malatya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından organize edilen ve her yıl düzenlenen UMKE Bölge tatbikatı bu yıl ilimiz Gündüzbey kırsalında düzenlendi.

UMKE Tatbikatı Yapıldı Bölge

Malatya’da düzenlenen deprem sonrası sağlık ve kurtarma tatbikatının başarılı geçtiği bildirildi.

Sağlık Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Bingöl yaptığı açıklamada, Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli illerinden 120 görevlinin katıldığı kamp ve tatbikatın bir bölümüne kendisinin de katılıp izlediğini belirterek, kamp ve tatbikatın başarılı geçtiğini bildirdi.

Yeşilyurt ilçesi Gündüzbey Mahallesi Daztepe mevkiinde gerçekleştirilen, Ulusal Medikal Arama Kurtarma Ekibi (UMKE), İnönü Üniversitesi Arama Kurtarma Ekibi (İNASOR), Afet Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekiplerinin katıldığı kamp ve tatbikatı değerlendiren Bingöl, şunları belirtti:

“Malatya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından organize edilen ve her yıl düzenlenen UMKE Bölge tatbikatı bu yıl ilimiz Gündüzbey kırsalında düzenlendi. Tatbikata Malatya İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri yanında Elazığ, Bingöl ve Tunceli ‘den yaklaşık yüz kişi katıldı. Tatbikata katılan personelleri Malatya Sağlık Sen Yönetim Kurulu olarak ziyaret ederek amacına uygun, başarılı bir tatbikat olması temennisinde bulunuldu. Ayrıca tüm katılımcılara Malatya Sağlık Sen Yönetim Kurulu olarak öğle yemeği ikramında bulunularak karşılıklı sohbet etme imkanı bulduk. Ziyaret esnasında tatbikat alanında bulunan Malatya İl Sağlık Müdürü sayın Dr. Nail Umay, bu katkılarından dolayı tüm katılımcılara ve ayrıca Malatya Sağlık Sen Yönetim Kuruluna teşekkür etti., İnşallah hiçbir zaman felaketle karşı karşıya gelmeyiz. Ancak bazı olaylar da kaçınılmaz oluyor. Bu durumda da böyle tecrübeli bir ekibin olması bizlere güven vermektedir. Malatya İl Sağlık Müdürümüz başta olmak üzere yönetim ekibine ve tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 14
Bugün : 408
Bu Ay : 4774
Toplam : 4774

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom