2023 Türkiye İhracat Stratejisi

Malatya Sanayici ve İşadamları Derneği (MASİAD) Başkanı İbrahim Güngör, “Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıldönümü olan 2023 yılında 500 milyar dolar ihracata ulaşarak ülkemizin dünya ticaretinde lider ülkeler arasında yer almasının sağlanması önemlidir” dedi.

2023 Türkiye İhracat Stratejisi Malatya Haber

2023 Türkiye İhracat Stratejisi’nin açıklanması nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada stratejiyi değerlendiren MASİAD Başkanı İbrahim Güngör, “2023 Türkiye İhracat Stratejisi, Vizyonu, Eylem Planı açıklandı. 2023 Türkiye İhracat Stratejisi ve Eylem Planı hazırlanırken, Türkiye'yi 2023 hedeflerine taşıyacak bu uzun dönemli stratejik planın basit, kolay anlaşılabilir, takip edilebilir, ölçülebilir ve yönetilebilir özellikte olması gerekli görülmüştür. Türkiye'nin özel şartları da dikkate alınarak, “Kurumsal Performans Yönetim Modeli'nin Dengeli Başarı Göstergesi Yaklaşımı (Balanced Scorecard)” yöntemi benimsenmiştir diye açıklama yapılmış. Bu konu üzerinde durulması iyi olur” ifadelerini kullandı.

2023 Türkiye İhracat Stratejisi ve Eylem Planı ile 2023 yılında Türkiye’nin dünya ihracatından aldığı payın yüzde 1,5’e yükseltilmesi ve dünyanın ilk 10 ekonomisi arasında yer almasının hedeflendiğini bildiren MASİAD Başkanı Güngör, “2023 Türkiye İhracat Stratejisinin Vizyonu, “Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıldönümü olan 2023 yılında 500 milyar dolar ihracata ulaşarak, ülkemizin dünya ticaretinde lider ülkeler arasında yer almasının sağlanması” olarak belirlenmiştir. Bu hedef de çok önemlidir” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 688
Bu Ay : 5882
Toplam : 5882

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom