Kaynak Tasarrufu İçin Altyapı Şart

Malatya merkez ilçe Battalgazi Belediyesi ile yatırımcı kuruluşlar olan Aksa Doğalgaz ve Fırat Elektrik Dağıtım arasında alt yapı yatırım koordinasyonunu sağlama ve kaynak israfını önlemek amacıyla bir toplantı ve protokol düzenlendi.

Kaynak Tasarrufu İçin Altyapı Şart Malatya Ekonomi

Toplantı içeriğinde alınan kararlar kapsamında, Battalgazi Belediyesi’nin 2014 yılı yatırım programında bulunan Başharık, Şehit Fevzi, Paşaköşkü, Beylerbaşı Mahallelerinde yapılacak olan yol asfalt yapım çalışmaları öncesinde, diğer kurumların yapmaları gereken alt yapı çalışmalarına öncelik vermeleri istendi. Bu bağlamda alt yapı çalışmaları yapılan mahallelerde, Battalgazi Belediyesince sıcak asfalt çalışmalarına başlandı. Bu hafta sonuna kadar Başharık Mahallesine bağlı yedi sokaktaki çalışmaların bitirilmesi hedefleniyor.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Battalgazi Belediyesi’nde 2014 yılı içerisinde asfalt çalışması yapılması planlanan diğer mahalle ve sokak listesi Aksa Doğalgaz A.Ş ve Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş ile paylaşımı sonucunda Battalgazi Belediyesi tarafından sıcak asfalt çalışması yapılacak mahalle ve sokakların tekrardan bozulmaması için önlem alındığı ifade edildi.

Böylelikle kaynak kullanımı konusunda israfın önüne geçilecektir. Bu tarihten sonra yeni asfaltlama çalışmaları ile ilgili Battalgazi Belediyesi ve yatırımcı kuruluşlar arasında koordinasyon kararı alınarak yeni yatırım dönemlerinde de bu mahalleler dışında tüm Battalgazi’de aynı düzen ile çalışma sergilenecektir. Yatırımcı kuruluşların acilen yapması gereken küçük çaplı çalışmalar sırasında, Battalgazi Belediyesi ile birlikte koordineli bir çalışma sergilenerek, halkımızın rahatsızlığına meydan verilmeyecektir” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 382
Bu Ay : 900
Toplam : 900

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom