'Umuduna Sahip Çık' Oyunu sahnelendi

Malatya yerel tiyatro gruplarından Tiyatro Ayna ekibi bir sosyal sorumluluk projesi olan Nefes Sanatsal Organizasyon şirketinin organize ettiği "Umuduna Sahip Çık" adlı oyununu bugüne kadar 3 bin 500 kişiye sergileyerek büyük beğeni topladı.

'Umuduna Sahip Çık' Oyunu sahnelendi Malatya Kültür-Sanat

Ücretsiz olarak sergilenen Kültür ve Turizm Bakanlığı destekli oyunda gençlerin kötü alışkanlıklara düşmesindeki etkenler ve aile faktörünün nasıl etkili olduğu, çocukların yanlış yönlendirilmeleri ile içici ve uçucu kötü alışkanlıklara nasıl düştükleri anlatılıyor.

Hem velilere hem de öğrencilere mesajlar veren oyunun Yazarı ve Yönetmeni İzzettin Akpulat, "Her sene olduğu gibi bu senede elimizdeki imkanları mesajlarımızı anlatmak için kullanıyoruz. Kültür ve Turizm Bakanlığı da bu konuya duyarsız kalmayarak maddi destekte bulundular. Biz de bu desteği anlamlı kullanmak için ücretsiz bir şekilde organizasyonlar düzenleyerek halkımıza doğruları anlatmaya çalışıyoruz. Çocuklarımız geleceğimizdir, umudumuzdur. Umudumuza sahip çıkalım" ifadelerini kullandı.

Şu ana kadar Sakarya, Malatya ve Tunceli’ de toplamda 24 seans gösterimle ve yaklaşık 3 bin 500 izleyiciye sergilenen oyunun hedefi sezon bitiminde 35 seans gösterimle 5 bin izleyiciye ulaşmak.

Umuduna Sahip Çık adlı tiyatro oyununda Mehmet Kalaylı, Hasan Bulğak, Bilal Demir ve Yakup Şeyba rol alıyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 239
Bu Ay : 6323
Toplam : 6323

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom