Kızılay'dan Uçurtma Şenliği

Türk Kızılay’ı Malatya Şubesi uçurtma şenliği düzenlendi.

Kızılay'dan Uçurtma Şenliği Malatya Haber

Türk Kızılay’ı Malatya Şubesi tarafından yapılan açıklamada, “2013-2014 Eğitim ve öğretim yılının başında çocuklara Kitap ve Afet takvimi dağıtımıyla insancıllık ve yardım konusunda Kızılay’ ı anlatan Türk Kızılay’ı Malatya Şubesi, ayrıca bu yıl içinde bin 355 ilköğretim öğrencisine de okumayı seninle öğrendim kampanyası ile kitap seti dağıtmıştır.
Bununla yetinmeyen Kızılay Malatya Şube Başkanlığı Şube Yönetim Kurulu üyemiz Dr. Deniz Akdeniz Topçu’nun öncülüğünde bu yıl ilk olarak yıl sonu etkinliklerinde de çocukların yanında olmuş ve her geçen yıl büyüyerek devam ettireceğimiz Türk Kızılay’ı Malatya şube başkanlığı uçurtma şenliğinin başlangıcını gerçekleştirmiştir.

Cumhuriyet İlkokulu 1-F Sınıfının düzenlediği yılsonu etkinliğinde tüm çocuklara Türk Kızılay’ının logosunun bulunduğu uçurtmalar dağıtılarak, tüm çocuklara uçurtma uçurtmanın heyecanını yaşatan Türk Kızılay’ı Malatya Şubesi yine bir sosyal etkinliğe daha imzasını atmış oldu” ifadeleri kullanıldı.

“Sadece çocukların değil, öğretmenlerin ve velilerin de katıldığı programda çocuklarla birlikte veliler, ‘Çocukluğumuzdan bu yana daha önce bizim de hiç uçurtmamız olmamıştı, sayenizde bizimde artık çocuklarımızla uçurduğumuz bir uçurtmamız oldu ve çocuklarla birlikte bu heyecanı yaşamış olduk’ diyerek Türk Kızılay’ına teşekkürlerini ve minnetlerini dile getirdiler.

Bu kapsamda etkinliğe katılan çocuklara ve velilere Türk Kızılayı’nın önemi ve gerçekleştirdiği faaliyetler anlatılmış ve küçük kitapçıklar dağıtılarak çocukların Kızılay’ı tanıma ve anlamaları için yardımcı olunmuştur” denilen açıklamanın son bölümünde şunlar belirtildi.

“Bu şenliğimiz çerçevesinde yanımızda olan tüm Kızılay dostlarına sevgilerimizi iletiyor önümüzdeki yıllarda daha da büyüyecek olan şenliklerimizde herkesi yanımızda görmek istediğimizi buradan duyuruyoruz. “

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 222
Bu Ay : 222
Toplam : 222

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom