Din Eğitimcileri Mesleki Eğitim Semineri

Malatya'da, 2. Din Eğitimcileri Mesleki Eğitim Semineri başladı.

Din Eğitimcileri Mesleki Eğitim Semineri Malatya Eğitim

Halk Eğitim Merkezi salonunda, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün koordinasyonunda TİMAV, Ensar Vakfı ve Meşale Derneği'nin katkılarıyla düzenlenen eğitim semineri 4 gün sürecek.

Seminer kapsamında çeşitli üniversitelerden gelen akademisyenler, 'Çocuklara Kuran Öğretimi, Etkili Arapça Öğretimi, DKAB derslerinde öğrencilerin sordukları sorular ve öğretmenlerin cevapları ile Hz. Peygamber'in hayatı, seçmeli dersi, uygulamadaki sorunlar, çözüm önerileri ve yeni yaklaşımlar' konularında eğitim verecek.

Seminerin açılış programında konuşan Malatya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sedat Yetiş, "Biz din eğitimcileri ve imam hatipliler olarak her dönem çeşitli imtihanlardan geçiyoruz. 12-13 yıl önce imam hatiplere öğrenci bulamazken, ev ev gezip öğrencilerin kayıt olması için çalışırken, bugün Malatya'mızda 36 imam hatip okulu ve 10 bine yakın bir öğrenciye sahip duruma geldik" dedi.

Yetiş, ilk önce eğitimcilerin nefsi ve kalbi sorgulamalarını yapmaları gerektiğine dikkat çekerek, "Hep 'İmam Hatip ruhu' diyoruz. Biz bunun neresindeyiz? Önce kendimizi gözden geçirmemiz ve varsa eksiklerimiz bunları tamamlamamız gerekiyor. Eğer biz bu nefsi ve kalbi sorgulamayı yaparsak, bunda muvaffak olursak, öğrencilerimize daha faydalı olacağımızı düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

Ensar Vakfı Malatya Şube Başkanı Dr. Ahmet Küçük ise, akademisyenler tarafından 4 gün süreyle eğitim seminerinin verileceğini ifade ederek, "Seminerimiz Malatya'da 26 ilkokul, ortaokul, lise ve imam hatip liseleri olmak üzere 36 bin 193 gibi öğrencinin bir şekilde ilgili olduğu, Kuran-ı Kerim, Arapça, siyer ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerini öncelemektedir. Bu derslerin içeriği, derslerin öğrencilere nasıl sevdirileceği, derslerin işleniş yöntemleri ve bu husustaki yeni yönelişler, işlenişteki problemler ile özüm yollarıyla ilgili ana başlıklar ekseninde konunun uzman ekipleri eğitim verecek. Bu program derdimizin, kaygılarımızın, dava ve sorumluluklarımızın hatırlanması ve hatırlatılmasına bir şekilde vesile olacak ise, seminerimiz amacına ulaşmış olacaktır" şeklinde konuştu.
Açılış konuşmalarının ardından eğitim semineri başladı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 1052
Bu Ay : 7136
Toplam : 7136

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom