Sincikte Okuma Yarışması Yapıldı

Adıyaman’ın Sincik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda Sincik ÇPL tarafından yürütülmekte olan ‘Bana Bir Masal Anlat Baba-2’ adlı kitap okuma yarışması kapsamında ödül töreni düzenlendi.

Sincikte Okuma Yarışması Yapıldı Bölge

SODES kapsamında 2013 yılında uygulamaya geçen ve 2014 yılında devam eden ‘Bana Bir Masal Anlat Baba -2’ adlı kitap okuma yarışması için yapılan çalışmalarda Sincik’te okuma kültürünü geliştirmek, kitap sevgisi kazandırmak amaçlanıyor.

Sincik ÇPL bahçesinde gerçekleştirilen törende konuşan Kaymakam Bülent Güven, yarışmada emeği geçen herkese teşekkür etti.

Yarışma öğrenci kategorisinde 5. ve 6. sınıflar, 7. ve 8. sınıflar, 9. 10. 11. ve 12. sınıflar arasında ve veliler arasında yapıldı. Yarışmaya toplam bin 050 kişi katılırken, proje kapsamında 2 bin 500 adet kitap dağıtıldı.
Yapılan yarışmada dereceye giren öğrencilere tablet bilgisayar ve bisiklet, velilere ise, Çamaşır makinesi, LCD TV verildi.

Sincik ÇPL korosu ve Müzik Öğretmeni eşliğinde seslendirilen güzel şarkılar ile ödül töreni tamamlandı. Törenden sonra yapılan yemek ikramı ile program sona erdi.

Törene Sincik Kaymakamı Bülent Güven, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Toprak, Sincik Ziraat Odası Başkanı Kadir Altıntel, Adıyaman SODES Birimi Proje Takip Uzmanı Celal Cinkara, İşadamı Ziya Azgın, kurum amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 1054
Bu Ay : 2636
Toplam : 2636

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom